28 Օգոստոսի, 2021 21:03ՀՀ ՊՆ «Մայր Հայաստան» ռազմական պատմության թանգարանում կայացել է ռազմապատմագիտական գիտելիքների ստուգման «Էրուդիտ» մրցաձևը: Այն անցկացվել է թեստավորման ձևաչափով` ռուսերեն և անգլերեն լեզուներով: Յուրաքանչյուր թեստում եղել է 20 հարց` առավելապես Հայրենական մեծ պատերազմի, միջազգային մարդասիրական իրավունքի վերաբերյալ:
Այստեղ նույնպես լուրջ մրցակցություն է ծավալվել: Ռազմական պատմության իմացությամբ մյուս մասնակիցներին գերազանցել է Ռուսաստանի թիմը: Երկրորդ տեղում Հայաստանն է, Բելառուսը երրորդն է:
Թիմերի անդամները շրջել են «Մայր Հայաստան» թանգարանում, ծանոթացել Հայրենական Մեծ պատերազմի ուշագրավ դրվագների ու հաղթանակների մասին պատմող, Արցախյան ազատամարտի հերոսական էջերը ներկայացնող ցուցանմուշներին: Նրանք ծաղիկներ են խոնարհել Անհայտ զինվորի հուշահամալիրի անմար կրակի մոտ:

The "Erudite" stage of the "Warrior of Peace" contest was held
28 August, 2021 21:03The "Erudite" competition stage for testing military-history knowledge took place at the "Mother Armenia" Museum of Military History of the RA Ministry of Defense. It was conducted in a test format in Russian and English. There were 20 questions in each test, mostly about the Great Patriotic War and international humanitarian law.
There was also serious competition here. The Russian national team surpassed the other participants in their knowledge of military history. Armenia is in second place, Belarus is in third.
The members of the teams toured the "Mother Armenia" museum, got acquainted with the exhibits telling about the remarkable episodes and victories of the Great Patriotic War, presenting the heroic pages of the Artsakh liberation war. They laid flowers at the eternal fire of the Unknown Soldier Memorial.