ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալի պաշտոնում նշանակվել է 2023 թ. օգոստոսի 3-ին։
«Արդշինբանկ» ՓԲԸ, վարկային ռիսկի կառավարման վարչության փոքր և միկրո դասի հաճախորդների վարկային ռիսկի կառավարման բաժնի պետ։
«Արդշինբանկ» ՓԲԸ, վարկային ռիսկի կառավարման վարչության սպառողական և հիպոթեքային վարկավորման ռիսկի կառավարման բաժնի պետ։
Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրությունների արդյունքում «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի համամասնական ցուցակով ընտրվել է Երևան քաղաքի ավագանու անդամ:
նշանակվել է Երևան քաղաքի քաղաքապետի առաջին տեղակալ։
Երևանի ավագանու որոշմամբ ընտրվել է Երևան քաղաքի քաղաքապետ։
նշանակվել է ՀՀ վարչապետի խորհրդական:
նշանակվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ։
ՀՊՃՀ, ճարտարագիտության բակալավր՝ հաշվողական տեխնիկայի և ավտոմատացված համակարգերի ծրագրային ապահովում մասնագիտությամբ:
Հայաստանի պետական կառավարման ակադեմիա, մագիստրոսի աստիճան՝ կառավարում (հանրային ֆինանսների կառավարում) մասնագիտությամբ։
ծառայել է ՀՀ զինված ուժերում՝ որպես դասակի հրամանատար, զորացրվելուց հետո ստացել է լեյտենանտի զինվորական կոչում։

Назначен на пост заместителя министра обороны РА 3-его августа 2023г.
«БАНК ВТБ (АРМЕНИЯ)», специалист по кредитованию малого и среднего предпринимательства - от ведущего до главного специалиста.
ЗАО «Ардшинбанк», начальник департамента управления кредитными рисками по клиентам малого и среднего класса.
ЗАО «Ардшинбанк», начальник департамента управления рисками потребительского и ипотечного кредитования.
По результатам внеочередных выборов в Совет старейшин Еревана по пропорциональному списку блока партий «Мой шаг» избран членом Совета старейшин Еревана.
Назначен первым заместителем мэра г. Ереван.
Решением Совета старейшин Еревана избран мэром г. Ереван.
Назначен советником премьер-министра РА.
Назначен заместителем министра обороны РА.
Национальный политехнический университет Армении, степень бакалавра в области инженерии по специальности Программное обеспечение вычислительной техники и автоматизированных систем.
Академия государственного управления РА, степень магистра по специальности Управление общественными финансами.
Служил в Вооруженных силах РА в качестве командира взвода, после демобилизации получил воинское звание лейтенанта.