17 Նոյեմբերի, 2020 19:40Թե ինչու՞ է Անդրանիկ Քոչարյանը վերջին շրջանում այդքան ջանադրաբար փորձում նսեմացնել բանակի դերակատարությունը պատերազմի ընթացքում՝ թողնում ենք հարգարժան պարոնի խղճին։ Այդուհանդերձ, խորապես գիտակցելով նրա հնչեցրած հրապարակային հայտարարությունների մեջ առկա ակնհայտ և քողարկված վտանգները, ստիպված ենք ևս մեկ անգամ անդրադառնալ նրա հնչեցրած մտքերին, որոնք պաշտպանական համակարգի վերաբերյալ գիտելիքների հարցում բոբիկ լինելու հերթական վկայությունն են։
Մասնավորապես, պաշտպանության ոլորտի խնդիրները համակարգող խորհրդարանական պաշտոնյան հայտարարում է, թե «բանակ էլ, համարյա էդպիսին, չկա, բայց դրանք զինված մարդիկ են»։ Սա խորը անարգանքի դրսևորում է հայկական բանակի մի քանի տասնյակ հազար զինծառայողների հանդեպ, որոնք, ի հեճուկս պարոն Քոչարյանի, որպես կանոնավոր ու մարտունակ բանակ, հենց հիմա էլ մարտական հերթապահություն են իրականացնում ինչպես Հայաստանի Հանրապետության, այնպես էլ Արցախի սահմաններին։ Ու եթե պարոն Քոչարյանն իրոք մտածում է, որ «բանակ էլ, համարյա էդպիսին, չկա, բայց դրանք զինված մարդիկ են», ապա պաշտպանության նախարարությունը սիրով կուղեկցի նրան հայկական բանակի բազմաթիվ ստորաբաժանումներ, պայմանով՝ որ նա ներողություն կխնդրի այդ ստորաբաժանումների զինծառայողներից՝ զինվորից մինչև սպա ու հրամանատար։ Բոլորից։

17 November, 2020 19:40Why Andranik Kocharyan has recently been trying so hard to diminish the role of the army during the war, we leave on the conscience of the respected gentleman. However, deeply aware of the obvious and hidden dangers in his public statements, we have to once again touch upon his thoughts, which are another evidence that he does not have knowledge about the defence system.
In particular, the parliamentary official, coordinating the issues in the defence field, says that “there is no army as such, but they are armed people”. This is a manifestation of deep disrespect towards several tens of thousands of the Armenian army servicemen, who, contrary to Mr. Kocharyan, as a regular and efficient army, are currently on combat duty both on the borders of the Republic of Armenia and Artsakh. And if Mr. Kocharyan really thinks that “there is no army as such, but they are armed people”, then the Ministry of Defence will gladly accompany him to many units of the Armenian army, provided that he apologizes to the servicemen of those units, from soldier to officer and commander. To everyone.