16 Նոյեմբերի, 2020Ըստ էության, պաշտոնյան, որը պետք է առնվազն քաջատեղյակ լինի երկրի պաշտպանության հետ կապված կարևորագույն խնդիրներին, չի տիրապետում նույնիսկ պաշտպանական գերատեսչությանը վերաբերող տարրական գիտելիքների։ Տեղեկացնենք պարոն Քոչարյանին, որ Հայաստանի Հանրապետության ՊՆ կառուցվածքում գոյություն չունեն «ռազմաօդային ուժեր»։ Փոխարենը գոյություն ունի «ՀՀ ԶՈՒ ավիացիայի վարչություն», որի ղեկավարը գնդապետ Գագիկ Ասլանյանն է։ Ավելին. հատուկ պարոն Քոչարյանի համար նշենք, որ ԶՈՒ ավիացիայի վարչության պետին նշանակում է ոչ թե ՀՀ պաշտպանության նախարարը, այլ, ՀՀ վարչապետի միջնորդությամբ՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահը։
Պարոն Քոչարյանին նաև տեղեկացնենք, որ ՀՀ ԶՈՒ ավիացիայի պետ-վարչության պետ, գնդապետ Գագիկ Ասլանյանը ոչ միայն «թռնում է», այլև առաջին կարգի և գործող օդաչու է, թռիչքներ է իրականացնում չորս, այդ թվում նաև ՍՈՒ 30-ՍՄ տեսակի ինքնաթիռներով, ունի ավելի քան 1500 թռիչքաժամ և իրավամբ համարվում է իր ոլորտի բարձրագույն պրոֆեսիոնալ։

16 Ноября, 2020 18:30По сути чиновник, который должен хотя бы хорошо разбираться в самых важных вопросах, связанных с обороной страны, даже не владеет базовыми знаниями, касающимися оборонного ведомства. Информируем господина Кочаряна о том, что в структуре МО РА нет «военно-воздушных сил». Вместо этого действует «Управление авиации ВС РА», которое возглавляет полковник Гагик Асланян. Более того, специально для г-на Кочаряна следует отметить, что начальник управления авиации ВС назначается не министром обороны РА, а президентом Республики Армения при посредничестве премьер-министра РА.
Сообщим также г-ну Кочаряну, что начальник управления авиации ВС РА, полковник Гагик Асланян не только «летает», но и является действующим пилотом первого класса, летает на четырех самолетах, в том числе на самолетах СУ 30-СМ, имеет более 1500 летных часов и по праву считается высшим профессионалом в своей области.