16 Նոյեմբերի, 2020Ըստ էության, պաշտոնյան, որը պետք է առնվազն քաջատեղյակ լինի երկրի պաշտպանության հետ կապված կարևորագույն խնդիրներին, չի տիրապետում նույնիսկ պաշտպանական գերատեսչությանը վերաբերող տարրական գիտելիքների։ Տեղեկացնենք պարոն Քոչարյանին, որ Հայաստանի Հանրապետության ՊՆ կառուցվածքում գոյություն չունեն «ռազմաօդային ուժեր»։ Փոխարենը գոյություն ունի «ՀՀ ԶՈՒ ավիացիայի վարչություն», որի ղեկավարը գնդապետ Գագիկ Ասլանյանն է։ Ավելին. հատուկ պարոն Քոչարյանի համար նշենք, որ ԶՈՒ ավիացիայի վարչության պետին նշանակում է ոչ թե ՀՀ պաշտպանության նախարարը, այլ, ՀՀ վարչապետի միջնորդությամբ՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահը։
Պարոն Քոչարյանին նաև տեղեկացնենք, որ ՀՀ ԶՈՒ ավիացիայի պետ-վարչության պետ, գնդապետ Գագիկ Ասլանյանը ոչ միայն «թռնում է», այլև առաջին կարգի և գործող օդաչու է, թռիչքներ է իրականացնում չորս, այդ թվում նաև ՍՈՒ 30-ՍՄ տեսակի ինքնաթիռներով, ունի ավելի քան 1500 թռիչքաժամ և իրավամբ համարվում է իր ոլորտի բարձրագույն պրոֆեսիոնալ։

16 November, 2020 18:30In fact, the official, who should at least be well aware of the most important issues related to the country's defence, does not even have a basic knowledge regarding the Ministry of Defence. Let us inform Mr. Kocharyan that there are no “air forces” in the structure of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia. Instead, there is an “Aviation Department of the RA Armed Forces” headed by Colonel Gagik Aslanyan. Moreover, especially for Mr. Kocharyan, it should be noted that the head of the Aviation Department of the Armed Forces is appointed not by the Minister of Defence, but by the President of the Republic of Armenia with the mediation of the RA Prime Minister.
We also inform Mr. Kocharyan that head of the Aviation Department of the RA Armed Forces, Colonel Gagik Aslanyan not only “flies”, but he is an active pilot of the first class, flies on four aircrafts, including SU 30- SM, has more than 1,500 flying hours and is rightfully considered professional of the highest class.