Սերժ Սարգսյանն ընդունեց Վլադիմիր Ռուշայլոյի գլխավորած պատվիրակությանը
Ս.թ. նոյեմբերի 20-ին ՀՀ նախագահին առընթեր ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սերժ Սարգսյանն ընդունեց ԱՊՀ գործադիր կոմիտեի նախագահ Վլադիմիր Ռուշայլոյի գլխավորած պատվիրակությանը:Փոխադարձ ողջույներից հետո Վլադիմիր Ռուշայլոն նախարարին ծանոթացրեց ԱՊՀ շրջանակներում ընթացող զարգացումներին, ԱՊՀ կառույցների վերափոխումներին վերաբերվող ղազախական կողմի առաջարկություններին:
Հանդիպմանը քննարկվեցին նաև ԱՊՀ պաշտպանության նախարարների խորհուրդների նոյեմբերի 23-ին Բրեստում կայանալիք նիստին վերաբերող հարցեր:

20 November, 2006 00:00
On Nov 20th Mr. Serzh Sargsyan, Secretary, National Security Council under the President of the Republic of Armenia, the Minister of Defense received the delegation headed by the chairman of the Executive Committee of the Commonwealth of Independent States (CIS) Vladimir Rushaylo.After greeting each other Vladimir Rushaylo introduced the ongoing developments in the frames of CIS, also suggestions from Kazakhstan side concerning the modification of CIS structures.
During the meeting interlocutors also discussed questions related to the session of CIS defense ministers council on November 23 in Brest.