ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանը հանդիպել է ԱՄՆ պաշտպանության առաջին փոխնախարարի հետ
14 Օգոստոսի, 2007 00:00Ս.թ. օգոստոսի 14-ին ԱՄՆ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Թաթուլ Մարգարյանը հանդիպել է ԱՄՆ պաշտպանության առաջին փոխնախարար Գորդոն Ինգլանդի հետ:
Հանդիպմանը մասնակցել է ԱՄՆ-ում ՀՀ ռազմական կցորդ, գնդապետ Արմեն Սարգսյանը:
Քննարկվել են հայ-ամերիկյան հարաբերություններին, ռազմական ոլորտում երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Խոսվել է նաեւ տարածաշրջանային անվտանգության որոշ խնդիրների մասին:
Դեսպան Մարգարյանը պրն. Ինգլանդին հայտնել է ՀՀ կառավարության խորին երախտագիտությունը Վաշինգտոնի «Ուոլթեր Ռիդ» բժշկական կենտրոնում Իրաքում մարդասիրական առաքելության իրականացման ընթացքում վիրավորված հայ սպայի` ավագ լեյտենանտ Գեորգի Նալբանդյանի բուժման կազմակերպման համար: Փոխանցվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության շնորհակալական նամակը:
Իր հերթին պրն. Ինգլանդը դեսպան Մարգարյանին է փոխանցել ամերիկյան կառավարության երախտագիտությունը` Իրաքում միջազգային կոալիցիայում Հայաստանի շարունակական մասնակցության համար:

14 August, 2007 00:00Armenian Extraordinary and Plenipotentiary ambassador to USA, Tatoul Margarian, met with deputy defense secretary Gordon England on August 14.
Colonel Armen Sargsyan, Armenian military attaché to USA , also participated in the meeting.
Sides discussed a wide scope of issues pertaining to American-Armenian military cooperation and regional security issues.
Ambassador Margarian conveyed a letter of gratitude of Armenian defense ministry to Mr. England for treating an Armenian officer Georgi Nalbandian from the Armenian non-combat platoon in at a Washington-based Walter Reed military hospital.
For his part Gordon England thanked Armenia for having a non-combat platoon in Iraq as part of the coalition troops.