Նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն այցելել է մի շարք սահմանային զորամասեր
ՀՀ Նախագահ, Զինված ուժերի Գլխավոր հրամանատար Ռոբերտ Քոչարյանը նոյեմբերի 16-18-ը պաշտպանության նախարար Միքայել Հարությունյանի ուղեկցությամբ այցելել է մի շարք սահմանային զորամասեր:Այցի նպատակն էր տեղերում ծանոթանալ զորամասերի մարտական եւ տեխնիկական պատրաստվածությանը, ուսումնական ծրագրերի կատարմանը, անձնակազմի սոցիալական պայմաններին:
Հանրապետության Նախագահը եղել է զորավարժարաններում, հետեւել է պարապմունքների ընթացքին, զրուցել է սպաների եւ զինվորների հետ, տեղում ծանոթացել է նրանց կենցաղային պայմաններին:
Եռօրյա այցի ընթացքում Զինված ուժերի Գլխավոր հրամանատարը հնարավորություն է ունեցել մոտիկից ծանոթանալ սահմանային հերթապահություն կատարող մի շարք զորամասերի կատարողական կարգապահության մակարդակին, սպաների եւ զինվորների մարտական, տակտիկական ու բարոյահոգեբանական պատրաստվածության վիճակին, սպաների եւ նրանց ընտանիքների սոցիալական պայմաններին:

18 November, 2007 00:00
On November 16-18, 2007 RA President, Commander-in-chief of the Armed Forces of the Republic of Armenia visited a number of frontier military units. The President was accompanied by RA Defense Minister Micahel Hautyunyan. The aim of the visit was to get acquainted with the military and technical preparedness of the military units, implementation of educational programs, and the social conditions of the staff.
The President visited the gymnasiums to follow the training process. He talked to soldiers and officers and familiarized with their living conditions.
During the three-day visit the Commander-in-chief of the Armed Forces had the opportunity to learn about the efficiency of military units carrying out frontier duty, the military, strategic and psychological state of soldiers, the social conditions of the officers and their families.