Կոսովո մեկնեց հայ խաղաղապահների հերթական հերթափոխը
Ս.թ. դեկտեմբերի 8-ին Երևանի մայրաքաղաքային գնդում տեղի ունեցավ հայ խաղաղապահների հերթական` 10-րդ հերթափոխի` Կոսովո ճանապարհման հանդիսավոր արարողությունը, որին մասնակցում էին ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ-պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-գնդապետ Յու.Խաչատուրովը, ՀՀ ԶՈւ սպայակազմի այլ ներկայացուցիչներ:Նշենք, որ խաղաղապահ առաքելության մեկնած նախորդ` 9-րդ հերթափոխը Հայաստան է վերադարձել ս.թ. դեկտեմբերի 7-ին:
Միջոցառումը մեկնարկեց ՀՀ ՊՆ խաղաղապահ բրիգադի հրամանատարի տեղակալ, գնդապետ Ա.Սիմոնյանի զեկույցով, որից հետո խաղաղապահներին իր խոսքն ուղղեց ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ-պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-գնդապետ Յու.Խաչատուրովը` նշելով, որ այսօր Կոսովո է մեկնում շուրջ 70 զինծառայող` բարի գործ կատարելու. ապահովելու տեղի ազգաբնակչության անվտանգությունը և օգնելու վերջիններիս:
Ապա գեներալ-գնդապետը անձնակազմին ցանկացավ ամուր կամք և բարի վերադարձ հայրենիք:
Կոսովո մեկնող խաղաղապահ վաշտի ճանապարհման հանդիսավոր արարողությունը եզրափակվեց խաղաղապահ գումարտակի հանդիսավոր քայլերթով:

Armenian peacekeepers left for Kosovo
On December 8, 2008 in the capital troop of Yerevan took place the ceremony of seeing off the 10th shift of Armenian peacekeepers to Kosovo.Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces, First Deputy Minister of Defence of The Republic of Armenia, Colonel General Yuri Khachaturov and other military officers participated in the farewell ceremony of the military group.
To note, the previous 9th group of peacekeepers returned to Armenia on December 7 2008.
Deputy Regiment of RA Defense Ministry peacekeeper group, Colonel A. Simonyan made the opening speech, after which deputy Defense Minister, General-Colonel Yuri Khachaturov made a speech noting that today over 70 militaries are leaving for Kosovo to provide the security of inhabitants and help them. Then General-Colonel wished the staff strong will, success and the soonest return back to their Motherland. The measure was finished with solemn march past of the division.