ՀՀ նախագահին առընթեր ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար, պաշտպանության նախարար, ՀՀ և ՌԴ միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահ Սերժ Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը ս.թ. մարտի 4-ին կմեկնի Մոսկվա` մասնակցելու ՀՀ և ՌԴ միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահների հերթական հանդիպմանը:
Սերժ Սարգսյանն ընդունեց Հարավային Կովկասում Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ Պիտեր Սեմնեբիին
Ս.թ. մարտի 3-ին ՀՀ նախագահին առընթեր ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար, պաշտպանության նախարար Սերժ Սարգսյանն ընդունեց Հարավային Կովկասում Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ Պիտեր Սեմնեբիի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը մասկացում էր ՀՀ-ում ԳԴՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռենատե Հայկե Փայչը:
Սերժ Սարգսյանն առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ ընդունեց Ջեյմս ՄաքԴուգալին
<img style="MARGIN-RIGHT: 10px" height="126" alt="" src="/UserFiles/Image/naxarar_makdugal.jpg" width="150" align="left"/>Ս.թ. փետրվարի 16-ին ՀՀ նախագահին առընթեր ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար, պաշտպանության նախարար Սերժ Սարգսյանն առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ ընդունեց ԱՄՆ Պաշտպանության քարտուղարի` Եվրասիայի հարցերով փոխտեղակալ Ջեյմս ՄաքԴուգալին:
16/02/2007
Ս.թ. փետրվարի 14-ին ժամը 13:00-ին ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ինստիտուտում ՊՆ բարձրաստիճան սպայական կազմի մասնակցությամբ տեղի կունենա գրող Սամվել Մարտիրոսյանի «Դափնեպսակ Սպարապետին» և «Սմբատ Առաջին» գրքերի շնորհանդեսը: