ԵՐԿՐԱՊԱՀ ԿԱՄԱՎՈՐԱԿԱՆՆԵՐԻՆ` ԵՐԿՐԱՊԱՀԻ ՕՐՎԱ ԱՌԹԻՎ
Defense Minister Michael Haroutounyan was awarded with a memorable Fridtjof Nansen Gold Medal
<img style="MARGIN-RIGHT: 10px" height="143" alt="" src="http://www.mil.am/UserFiles/Image/naxarar_pargevatrum.jpg" width="200" align="left"/> On May 7,2007 Defense Minister of RA Micheal Harutounyan hosted advisor of Prime minister of RA, academician of the RA National Academy of Sciences Fadey Sargsyan and Chairman of the Board of Trustee of “Fridtjof Nansen” fund Felix Bakhchinyan.
07/05/2007
Մայիսի 9-ի տոնական միջոցառումների ցանկը.
«Համատեղ ձգտում - 2007» զորավարժության փակում
Ս.թ. մայիսի 10-ին ժամը 10-ին մարշալ Ա.Խանփերյանցի անվան ՀՀ ՊՆ ռազմաավիացիոն ինստիտուտում տեղի կունենա ԱՄՆ եվրոպական հրամանատարության աջակցությամբ ընթացող «Համատեղ ձգտում - 2007» զորավարժությունների փակման հանդիսավոր արարողությունը:
«Լրատվամիջոցների օր» «Համատեղ ձգտում - 2007» զորավարժությունում
<img style="MARGIN-RIGHT: 10px" height="136" alt="" src="/UserFiles/Image/hamatex_1.jpg" width="200" align="left"/>Ս.թ. մայիսի 7-ին «Համատեղ ձգտում - 2007» զորավարժության շրջանակներում անցկացվեց «Լրատվամիջոցների օր» միջոցառումը, որին մասնակցել են ՀՀ ԶՈՒ կապի զորքերի հրամանատար, ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ Կապի և ԱԿՀ վարչության պետ, գեներալ - մայոր Արմեն Բաբուրյանը և ԱՄՆ բանակի 5 - րդ Կապի հրամանատարության հրամանատար և Եվրոպայում ԱՄՆ ցամաքային ուժերի կապի զորքերի հրամանատար, բրիգադի գեներալ Դենիս Վայը:
Ս.թ. մայիսի 9-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մայրաքաղաք Ստեփանակերտում անցկացվելու է Շուշիի ազատագրման 15-րդ տարելիցին նվիրված զորահանդես:
Ս.թ. մայիսի 8-ին ժամը 18:30-ին Ալ.Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում տեղի կունենա Հայկական Բանակի Հաղթանակի օրվան նվիրված տոնական համերգ: