Պաշտպանության նախարարն ընդունել է ԵՄ պատվիրակության ղեկավարին
4 Հոկտեմբերի, 2021 18:14Հոկտեմբերի 4-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է ՀՀ-ում Եվրամիության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Անդրեա Վիկտորինին:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ԵՄ պատվիրակության ղեկավարի տեղակալ Յան Պլեշինգերը:
Արշակ Կարապետյանը ներկայացրել է սահմանային իրավիճակը՝ նշելով ադրբեջանական կողմի՝ իրադրության ապակայունացմանը միտված գործողությունների մասին:
Իր հերթին, Անդրեա Վիկտորինը տեղեկացրել է, որ ԵՄ-ն աջակցում է արցախյան հակամարտության կարգավորման հարցում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերին` պատրաստակամություն հայտնելով ներդրում ունենալ այդ ձևաչափով բանակցությունների վերսկսման գործում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցերի:

The Minister of Defence received the head of the EU delegation
4 October, 2021 18:14On October 4, RA Minister of Defence Arshak Karapetyan received the head of the EU delegation to Armenia, Ambassador Andrea Victorin.
The meeting was also attended by the deputy head of the EU delegation, Jan Pleshinger.
Arshak Karapetyan presented the border situation, noting the actions of the Azerbaijani side aimed at destabilizing the situation.
In her turn, Andrea Victorin informed, that the EU supports the efforts of the OSCE Minsk Group co-chairs in the settlement of the Artsakh conflict, expressing readiness to contribute to the resumption of negotiations on such a format.