1 Հոկտեմբերի, 2021 13:44Դեսպան Դեվալը շնորհավորել է Արշակ Կարապետյանին՝ Հայաստանի համար դժվարին ժամանակահատվածում պաշտպանության նախարարի պատասխանատու պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել:
Կիշան Դան Դեվալը հայտնել է, որ հաշվի առնելով երկու երկրների միջև քաղաքական, մշակութային, տնտեսական և այլ ուղղություններով առկա բարձր մակարդակի հարաբերությունները, հնդկական կողմը պատրաստ է առավել խորացնել Հայաստանի հետ համագործակցությունը նաև պաշտպանական ոլորտում:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը կարևորել է Հնդկաստանի պաշտպանության նախարարության հետ համագործակցության շրջանակում փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք ուղղություններ, մասնավորապես՝ ռազմատեխնիկական ոլորտը:
Հայ-հնդկական ռազմական համագործակցության արդյունավետության բարձրացման նպատակով ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն՝ ակտիվացնելու մասնագիտական աշխատանքային խմբերի գործունեությունը:

1 Октября, 2021 13:441 октября министр обороны РА Аршак Карапетян принял чрезвычайного и полномочного посла Индии в Республике Армения, господина Кишана Дана Девала.
Посол Деваль поздравил Аршака Карапетяна с вступлением на ответственный пост министра обороны в сложный для Армении период и пожелал ему успехов.
Кишан Дан Деваль сообщил, что, учитывая высокий уровень политических, культурных, экономических и других отношений между двумя странами, индийская сторона готова к углублению сотрудничества с Арменией, в том числе в оборонной сфере.
Министр обороны РА в рамках сотрудничества с Министерством обороны Индии обозначил важность ряда направлений, представляющих взаимный интерес, в частности, военно-техническую сферу.
В целях повышения эффективности армяно-индийского военного сотрудничества достигнута договоренность об активизации деятельности профессиональных рабочих групп.