Պաշտպանության նախարարն ընդունել է Միացյալ Թագավորության դեսպանին
24 Սեպտեմբերի, 2021 19:02Սեպտեմբերի 24-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Ջոն Գալագերին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր: Պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է սահմանային իրավիճակը` նշելով ադրբեջանական կողմից իրադրությունը ապակայունացնելուն միտված գործողությունների մասին:
Դեսպան Գալագերը նշել է, որ Միացյալ Թագավորությունն աջակցում է տարածաշրջանում երկարատև խաղաղության և կայունության հաստատման նախաձեռնություններին և շարունակելու է ջանքեր գործադրել այդ ուղղությամբ:
Քննարկվել են նաև պաշտպանական բնագավառում երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել արդյունավետ ընթացող ծրագրերը՝ հնարավորության դեպքում նախաձեռնելով փոխգործակցության նոր ուղղություններ:

The Minister of Defence received the Ambassador of the United Kingdom
24 September, 2021 19:02On September 24, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Arshak Karapetyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom to the Republic of Armenia, Mr. John Gallagher.
Issues related to regional security were discussed during the meeting. The Minister of Defence presented the border situation, noting the actions taken by Azerbaijan to destabilize the situation.
Ambassador Gallagher noted that the United Kingdom supports initiatives to promote long-term peace and stability in the region and will continue to make efforts in this direction.
Issues related to bilateral cooperation in the field of defence were also discussed. The parties expressed readiness to continue the effective programms, initiating new directions of cooperation if possible.