8 Սեպտեմբերի, 2021 10:51
Սեպտեմբերի 7-ին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է "Հարավկովկասյան երկաթուղի" ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Ալեքսեյ Մելնիկովին:
Շնորհավորելով պարոն Արշակ Կարապետյանին պաշտպանության նախարարի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ, Ալեքսեյ Մելնիկովը ներկայացրել է բեռնափոխադրումների ոլորտում "Հարավկովկասյան երկաթուղի" ՓԲԸ գործունեությունը, երկաթուղային ենթակառուցվածքների վիճակը և զարգացման հեռանկարները:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը կարևորել է ընկերության ռազմավարական դերակատարությունը ինչպես քաղաքացիական նշանակության, այնպես էլ ԶՈՒ կարիքների համար իրականացվող բեռնափոխադրումների գործում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության հետ "Հարավկովկասյան երկաթուղի" ՓԲԸ համագործակցության հետագա ծրագրերը, ինչպես նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր:

Министр обороны принял генерального директора ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога»
8 Сентября, 2021 10:517 сентября министр обороны РА Аршак Карапетян принял генерального директора ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» Алексея Мельникова.
Поздравив Аршака Карапетяна со вступлением в должность министра обороны, Алексей Мельников представил деятельность ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» в области грузоперевозок, состояние железнодорожной инфраструктуры и перспективы развития.
Министр обороны РА подчеркнул стратегическую роль компании как в гражданских, так и в грузовых перевозках для нужд Вооруженных сил.
В ходе встречи стороны обсудили программы дальнейшего сотрудничества Министерства обороны РА с ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога», а также ряд вопросов, представляющих взаимный интерес.