8 Սեպտեմբերի, 2021 10:51
Սեպտեմբերի 7-ին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է "Հարավկովկասյան երկաթուղի" ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Ալեքսեյ Մելնիկովին:
Շնորհավորելով պարոն Արշակ Կարապետյանին պաշտպանության նախարարի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ, Ալեքսեյ Մելնիկովը ներկայացրել է բեռնափոխադրումների ոլորտում "Հարավկովկասյան երկաթուղի" ՓԲԸ գործունեությունը, երկաթուղային ենթակառուցվածքների վիճակը և զարգացման հեռանկարները:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը կարևորել է ընկերության ռազմավարական դերակատարությունը ինչպես քաղաքացիական նշանակության, այնպես էլ ԶՈՒ կարիքների համար իրականացվող բեռնափոխադրումների գործում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության հետ "Հարավկովկասյան երկաթուղի" ՓԲԸ համագործակցության հետագա ծրագրերը, ինչպես նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր:

The Minister of Defence received the General Director of "South Caucasus Railway" CJSC
8 September, 2021 10:51On September 7, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Arshak Karapetyan received the General Director of "South Caucasus Railway" CJSC Alexey Melnikov.
Congratulating Arshak Karapetyan on assuming the post of Minister of Defence, Alexey Melnikov presented the activity of "South Caucasus Railway" CJSC in the field of cargo transportation, the state of railway infrastructure and development prospects.
The Minister of Defence of the Republic of Armenia emphasized the strategic role of the company in both civilian cargo transportation and cargo transportation for the needs of the Armed Forces.
During the meeting the parties discussed the further cooperation programs of the RA Ministry of Defence with "South Caucasus Railway" CJSC, as well as a number of issues of mutual interest.