Արշակ Կարապետյանն ընդունել է գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին
6 Սեպտեմբերի, 2021 19:31Սեպտեմբերի 6-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին, որն ավարտում է իր առաքելությունը՝ որպես Արցախի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար։
Արշակ Կարապետյանը շնորհակալություն է հայտնել գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին՝ Արցախում խաղաղության պահպանման գործում ներդրած ջանքերի համար և հաջողություն մաղթել հետագա գործունեության մեջ։
Հանդիպմանը, որին մասնակցել է նաև ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանության պաշտպանական հարցերով կցորդ, գնդապետ Իգոր Շչերբակովը, քննարկվել է Արցախում խաղաղապահ առաքելության ընթացքը, ինչպես նաև հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրադրությունը։

6 September, 2021 19:31On September 6, the Minister of Defense of the Republic of Armenia Arshak Karapetyan received lieutenant general Rustam Muradov, who is completing his mission as the commander of the peacekeeping troops of the Russian Federation in the Artsakh Republic.
Arshak Karapetyan thanked lieutenant general Rustam Muradov for his efforts in maintaining peace in Artsakh and wished him success in his future activities.
At the meeting, which was attended by the Defense Attaché of the Russian Embassy in Armenia, colonel Igor Shcherbakov, the progress of the peacekeeping mission in Artsakh, as well as the situation on the Armenian-Azerbaijani border were discussed.