Արշակ Կարապետյանն ընդունել է գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին
6 Սեպտեմբերի, 2021 19:31Սեպտեմբերի 6-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին, որն ավարտում է իր առաքելությունը՝ որպես Արցախի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար։
Արշակ Կարապետյանը շնորհակալություն է հայտնել գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին՝ Արցախում խաղաղության պահպանման գործում ներդրած ջանքերի համար և հաջողություն մաղթել հետագա գործունեության մեջ։
Հանդիպմանը, որին մասնակցել է նաև ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանության պաշտպանական հարցերով կցորդ, գնդապետ Իգոր Շչերբակովը, քննարկվել է Արցախում խաղաղապահ առաքելության ընթացքը, ինչպես նաև հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրադրությունը։

Аршак Карапетян принял генерал-лейтенанта Рустама Мурадова
6 Сентября, 2021 19:316 сентября министр обороны РА Аршак Карапетян принял генерал-лейтенанта Рустама Мурадова, который завершает свою миссию в качестве командующего Миротворческими войсками Российской Федерации в Республике Арцах.
Аршак Карапетян поблагодарил генерал-лейтенанта Рустама Мурадова за его усилия по поддержанию мира в Арцахе и пожелал ему успехов в дальнейшей деятельности.
На встрече, на которой присутствовал атташе по оборонным вопросам посольства РФ в Армении, полковник Игорь Щербаков, был обсужден ход миротворческой миссии в Арцахе, а также ситуация на армяно-азербайджанской границе.