3 Սեպտեմբերի, 2021 18:36
Սեպտեմբերի 3-ին պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է ՀՀ-ում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիկո Սխերմերսին:
Հանդիպման սկզբում դեսպան Սխերմերսը շնորհավորել է Արշակ Կարապետյանին` պաշտպանության նախարարի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ: Դեսպանի խնդրանքով` պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է իրավիճակը հայ-ադրբեջանական սահմանին:
Կարծիքներ են փոխանակվել տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգային միջավայրի, երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերով համագործակցության հնարավորությունների վերաբերյալ:

Arshak Karapetyan received the Ambassador of the Netherlands
3 September, 2021 18:36On September 3, Minister of Defence Arshak Karapetyan received ambassador extraordinary and plenipotentiary of the Kingdom of the Netherlands to the Republic of Armenia Niko Schermers.
At the beginning of the meeting, ambassador Schmermers congratulated Arshak Karapetyan on assuming the post of Minister of Defence. At the request of the ambassador, the Minister of Defence presented the situation on the Armenian-Azerbaijani border.
They exchanged views on the regional and international security environment, opportunities for bilateral and multilateral cooperation.