Արշակ Կարապետյանը պարգևատրել է պատերազմին մասնակցած բժիշկների
2 Սեպտեմբերի, 2021 21:02Սեպտեմբերի 2-ին ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել արցախյան 44-օրյա պատերազմին մասնակցած բժիշկների պարգևատրման արարողություն, որին ներկա են եղել ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը, ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը, ՊՆ և ԶՈՒ բարձրաստիճան ներկայացուցիչներ, առողջապահական ոլորտի պատասխանատուներ։
ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանի հրամանով գերատեսչական մեդալներով են պարգևատրվել պատերազմի ընթացքում բազմաթիվ զինծառայողների և կամավորների կյանքեր փրկած բուժաշխատողներ։ Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել «սպիտակ բանակի» ներկայացուցիչներին անձնվեր աշխատանքի ու նվիրումի համար, շեշտելով, որ նրանք առանց դադարի շարունակել են ծառայությունը նաև պատերազմից հետո` զինվորներին երկրորդ կյանք պարգևելու և նորից շարք վերադարձնելու համար։

Аршак Карапетян наградил врачей, принимавших участие в войне
2 сентября в административном комплексе Министерства обороны состоялась церемония награждения врачей, принявших участие в 44-дневной Арцахской войне, на которой присутствовали министр здравоохранения РА Анаит Аванесян, начальник Генерального штаба Вооруженных сил РА, генерал-лейтенант Артак Давтян, высокопоставленные представители Министерства обороны и Вооруженных сил, ответственные в области здравоохранения.
Приказом министра обороны РА Аршака Карапетяна медработники, спасшие жизни многих военнослужащих и добровольцев во время войны, были награждены ведомственными медалями. Глава оборонного ведомства поблагодарил представителей «Белой армии» за самоотверженный труд и преданность, подчеркнув, что они продолжали службу без перерыва даже после войны, чтобы дать вторую жизнь солдатам и вернуть их в строй.