1 Սեպտեմբերի, 2021 10:49Օգոստոսի 31-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն աշխատանքային շրջայց է կատարել մի շարք զորամասեր։ Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հետևել է ծառայության կազմակերպման և օրվա կարգացուցակով նախատեսված մարտավարամասնագիտական պատրաստության միջոցառումների ընթացքին։
Պաշտպանության նախարարը ծանոթացել է ստորաբաժանումների ուսումնական գործընթացին, առանձնահատուկ ուշադրություն դարձրել զորամասերի սոցիալ-կենցաղային, ինչպես նաև զինծառայողների սննդի կազմակերպման պայմաններին, հրամանատարական կազմին խիստ ցուցում տալով մշտական վերահսկողության տակ պահել դրանք:
Աշխատանքային շրջայցի ընթացքում Արշակ Կարապետյանը եղել է նաև եռամսյա վարժական հավաքների անցկացման մի քանի շրջաններում, հանդիպել պահեստազորայիններին, զրուցել նրանց հետ, շնորհակալություն հայտնել Հայրենիքի պաշտպանությանն անմիջական մասնակցություն բերելու համար և բարի ծառայություն մաղթել, վստահեցնելով, որ հավաքներով պայմանավորված նրանց սոցիալական խնդիրների լուծումը գտնվում է կառավարության ուշադրության կենտրոնում։

Министр обороны Аршак Карапетян посетил ряд воинских частей
1 Сентября, 2021 10:4931 августа министр обороны РА Аршак Карапетян с рабочим визитом посетил ряд воинских частей. Глава оборонного ведомства проследил за ходом организации службы и мероприятиями по тактико-профессиональной подготовке, предусмотренных распорядком.
Министр обороны ознакомился с учебным процессом подразделений, особое внимание уделил социально-бытовым условиям воинских частей, а также условиям организации питания военнослужащих, строго поручив командованию держать их под постоянным контролем.
Во время рабочей поездки Аршак Карапетян также посетил несколько районов проведения трехмесячных учебных сборов, встретился с резервистами, побеседовал с ними, поблагодарил за непосредственное участие в защите Родины и пожелал им мирной службы, заверив, что решение их социальные проблем, обусловленных сборами, находится в центре внимания правительства.