1 Սեպտեմբերի, 2021 10:49Օգոստոսի 31-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն աշխատանքային շրջայց է կատարել մի շարք զորամասեր։ Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հետևել է ծառայության կազմակերպման և օրվա կարգացուցակով նախատեսված մարտավարամասնագիտական պատրաստության միջոցառումների ընթացքին։
Պաշտպանության նախարարը ծանոթացել է ստորաբաժանումների ուսումնական գործընթացին, առանձնահատուկ ուշադրություն դարձրել զորամասերի սոցիալ-կենցաղային, ինչպես նաև զինծառայողների սննդի կազմակերպման պայմաններին, հրամանատարական կազմին խիստ ցուցում տալով մշտական վերահսկողության տակ պահել դրանք:
Աշխատանքային շրջայցի ընթացքում Արշակ Կարապետյանը եղել է նաև եռամսյա վարժական հավաքների անցկացման մի քանի շրջաններում, հանդիպել պահեստազորայիններին, զրուցել նրանց հետ, շնորհակալություն հայտնել Հայրենիքի պաշտպանությանն անմիջական մասնակցություն բերելու համար և բարի ծառայություն մաղթել, վստահեցնելով, որ հավաքներով պայմանավորված նրանց սոցիալական խնդիրների լուծումը գտնվում է կառավարության ուշադրության կենտրոնում։

Minister of Defence Arshak Karapetyan visited a number of military units
1 September, 2021 10:49On August 31, RA Minister of Defence Arshak Karapetyan paid a working tour to a number of military units. The head of the Ministry of Defence followed the organization of the service and measures for tactical and professional training, provided for in the daily schedule.
The Minister of Defence got acquainted with the training process of the subdivisions, paid special attention to the social and living conditions of the military units, as well as to the conditions of organizing food for the servicemen, strictly instructing the command staff to keep them under constant control.
During the working tour, Arshak Karapetyan also visited several areas where the three-month training gatherings were held, met with the reservists, talked to them, thanked them for their direct participation in the defense of the Motherland, wished them good service, assuring that the solution of their social problems, caused by the training gatherings, is in the center of the government's attention.