Պաշտպանության նախարարը հանդիպել է եռամսյա հավաքների մասնակիցներին
27 Օգոստոսի, 2021 12:03Զրուցելով պահեստազորի՝ շարքային, ենթասպայական ու սպայական կազմի հետ, պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը կոչ է արել անել ամեն ինչ՝ հավաքների եռամսյա ժամանակահատվածն արդյունավետ օգտագործելու համար։ Արշակ Կարապետյանը հորդորել է հարգել հարամանատարներին և անվերապահորեն կատարել նրանց հրամանները։ Պաշտպանության նախարարը շեշտել է, որ արվելու է առավելագույնը, որպեսզի հավաքների մասնակիցները լիարժեք ներգրավվեն զորամասի առօրյային և մարտական պատրաստությանը։ Արշակ Կարապետյանը նաև վստահեցրել է, որ կառավարության կողմից արվելու է հնարավորը՝ հավաքների հետ կապված, մասնակիցների սոցիալական խնդիրները լուծելու համար։
Պաշտպանության նախարարը եղել է դաշտային ճաշարանում և ստուգել սննդի որակը՝ անձամբ համտեսելով մատուցվող ճաշատեսակները։
Արշակ Կարապետյանն այցելել է նաև վրանային ավան, տեղում ծանոթացել հավաքի մասնակիցների կենցաղ-կացարանային պայմաններին, զորամիավորման ու զորամասի հրամկազմին հանձնարարել անել առավելագույնը՝ որակյալ սնունդն ու կացարանային պատշաճ պայմաններն ապահովելու համար։
Այնուհետև Արշակ Կարապետյանն այցելել է նորաստեղծ Հատուկ զորամիավորում, որի ղեկավար կազմին է ներկայացրել նորանշանակ հրամանատար, գեներալ-մայոր Արտակ Բուդաղյանին։ Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը բարձր է գնահատել գեներալ-մայոր Բուդաղյանի ավանդը բանակաշինության և Հայրենիքի պաշտպանության գործում և ընդգծել, որ զորամիավորման անձնակազմը պետք է մշտապես պատրաստ լինի իր առջև դրված խնդիրների կատարմանը։
Արշակ Կարապետյանը հրամանատարական կազմին հորդորել է անել առավելագույնը՝ եռամսյա հավաքների շրջանակում ստորաբաժանումները համալրած պահեստազորայինների վերապատրաստումն առավել արդյունավետ անցկացնելու համար։
Աշխատանքային շրջայցի ավարտին նախարար Կարապետյանը եղել է եռամսյա հավաքների անցկացման շրջաններից ևս մեկում, հանդիպել պահեստազորայիններին և ծանոթացել նրանց համար ստեղծված սոցիալ-կենցաղային պայմաններին։ Նախարարը հավաստել է, որ իր այցերը պարբերական են լինելու, իսկ հավաքների անցկացման հետ կապված խնդիրները գտնվում են իր անմիջական հսկողության ներքո։ Արշակ Կարապետյանը շնորհակալություն է հայտնել պահեստազորայիններին՝ Հայրենիքի պաշտպանության գործին ոչ թե խոսքով, այլ գործով մասնակցելու համար։

The Minister of Defence met with the participants of the three-month gatherings
27 August, 2021 12:03Talking with privates, junior officers and officers of reserve, the head of the Defence Ministry called to use the three-month gathering period as efficiently as possible. Arshak Karapetyan urged to respect the commanders and to fulfill their orders unconditionally. The Minister of Defence stressed that the maximum will be done so that the participants of the gatherings are fully involved in the daily life and combat training of the military unit. Arshak Karapetyan also assured that the government will do everything possible to solve the social problems of the participants in connection with the gatherings.
The Minister of Defence visited the field canteen and checked the quality of the food, personally tasted the dishes served.
Arshak Karapetyan visited the tent village, got acquainted with the living conditions of the participants of the gathering on the spot, instructed the military unit and the command staff of the military unit to do their best to ensure quality food and proper living conditions.
Then Arshak Karapetyan visited the newly created Special Unit, to the leadership of which he introduced the newly appointed commander, Major General Artak Budaghyan. The Defence Minister praised Major General Budaghyan's contribution to the building of the army and the defence of the homeland and stressed that the personnel of the army corps should always be ready to fulfill the tasks assigned to them.
Arshak Karapetyan urged the command staff to do their best to conduct the training of the reservists who have filled the subdivisions within the framework of the three-month gatherings more effectively.
At the end of the working trip, Minister Karapetyan visited one of the areas of holding three-month gatherings, met with the reservists, got acquainted with the social and living conditions created for them. The Minister assured that his visits will be regular, and the issues related to the gatherings are under his direct control. Arshak Karapetyan thanked the reservists for their participation in the defence of the Homeland not in words but in deeds.