21 Օգոստոսի, 2021 17:46Սոցիալական ցանցերում, ինչպես նաև որոշ լրատվամիջոցներով տարածվում է ՀՀ ՊՆ N զորամասի պահպանության տարածքում իրականացվող ինժեներական աշխատանքները պատկերող տեսանյութ, որում, տեսանյութը նկարահանողը պնդում է, թե իբր զինվորներն են գումար հավաքել և շինարարական տեխնիկա վարձել՝ այդ աշխատանքներն իրականացնելու համար։
Նշված տեսանյութը նկարահանվել է ընթացիկ տարվա հուլիս ամսին։ Տեսանյութի փաստով նշանակվել է ծառայողական քննություն, ՀՀ ՔԿ ԶՔԳՎ 8-րդ կայազորային քննչական բաժնում նախապատրաստվում են նյութեր։
Տեսանյութում արվող պնդումը՝ զինվորների գումար հավաքելու մասին, չի համապատասխանում իրականությանը, իսկ պնդում անող զինծառայողը ենթարկվել է կարգապահական տույժի։
Եվս մեկ անգամ կոչ ենք անում մեր քաղաքացիներին և ԶԼՄ ներկայացուցիչներին ձեռնպահ մնալ զինված ուժերի մասին չճշտված, առավել ևս՝ կեղծ տեղեկատվություն տարածելուց և, կամա թե ակամա, չվնասել բանակի հեղինակությանը։

21 Августа, 2021 17:46В соцсетях, а также в некоторых СМИ, распространяется видео, на котором запечатлены инженерные работы, проводимые на охранной зоне воинской части N Министерства обороны РА, в которой снимающий видео утверждает, что военнослужащие якобы собирали деньги и арендовали строительную технику для проведения этих работ.
Упомянутая видеозапись была снята в июле текущего года. По факту видеозаписи назначено служебное расследование, материалы готовятся в следственном отделе 8-го гарнизона ГВСУ СК РА.
Заявление в видеозаписи о сборе денег для военнослужащих не соответствует действительности, а утверждавший это военнослужащий был подвергнут дисциплинарному взысканию.
Еще раз призываем наших граждан и представителей СМИ воздержаться от распространения непроверенной, более того ложной информации о вооруженных силах, и, волей-неволей, не навредить репутации армии.