Օգոստոսի 25-ից մեկնարկում են եռամսյա վարժական հավաքներ
20 Օգոստոսի, 2021 12:42Վարժական հավաքների ապահովման համար, երեք ամիս ժամկետով, ռազմատրանսպորտային պարտականություններ ունեցող մարմիններից կներգրավվի ընդհանուր մինչև 110 միավոր տրանսպորտային միջոց:
Հավաքներին մասնակցելու ողջ ընթացքում քաղաքացիները կհամարվեն զինծառայողներ, կօգտվեն զինծառայողների համար սահմանված բոլոր բավարարումներից և սոցիալական արտոնություններից, կպահպանվեն նրանց քաղաքացիական աշխատատեղերը, ինչպես նաև հավաքների յուրաքանչյուր ամսվա համար կստանան վարձատրություն՝ նշանակված զինվորական պաշտոնի համար նախատեսված պաշտոնային դրույքաչափով՝ կախված զինվորական կոչումից և մի շարք այլ գործոններից։ Հավաքներին մասնակցությունը, օրացուցային հաշվարկով, կներառվի քաղաքացու զինվորական ծառայության կամ աշխատանքային ընդհանուր ստաժում:

20 August, 2021 12:42To provide training camps for three months from the bodies with military transport responsibilities, up to 110 units of vehicles will be involved.
Citizens will be considered servicemen during the whole period of participation in the rallies, will enjoy all the privileges and social benefits provided for the servicemen, their civilian jobs will be preserved, as well as they will be paid for each month of gatherings according to the official rate for the designated military position, depending on from military rank and a number of other factors. Participation in the gatherings, in the calendar calculation will be counted in the military service experience or the total work experience of a citizen.