Արշակ Կարապետյան. «Մարզական վաշտի զինծառայողները պարտադիր պետք է հասնեն մարզական հաջողությունների»
16 Օգոստոսի, 2021 17:39Պաշտպանության նախարարը կարևորել է պետական երկու գերատեսչությունների արդյունավետ համագործակցությունը: Իրականացվող ծրագրերի շարքում Արշակ Կարապետյանն առանձնացրել է ԶՈւ մարզական վաշտի գործունեությունը, ընդգծելով, որ այն կշարունակի համալրվել Հայաստանի լավագույն արդյունքներն արձանագրած մարզիկ-զինակոչիկներով։ Միևնույն ժամանակ, նախարար Կարապետյանը շեշտել է, որ պարտադիր պայման է, որ մարզական վաշտում ծառայելու ընթացքում ժամկետային զինծառայողները բարելավեն իրենց կարողությունները, հասնեն մարզական հաջողությունների, այլապես նրանց ծառայության պայմանների հետ կապված որոշումները կարող են վերանայվել։
ԿԳՄՍ նախարարը շնորհակալություն է հայտնել Արշակ Կարապետյանին արդյունավետ փոխգործակցության համար, նշելով, որ այն իր նպաստը կբերի ինչպես զինված ուժերի, այնպես էլ Հայաստանի մարզական կյանքին։

Аршак Карапетян. «Военнослужащие спортивной роты обязательно должны достичь спортивных достижений»
16 Августа, 2021 17:39Министр обороны обозначил важность эффективного сотрудничества двух государственных ведомств. Среди реализованных программ Аршак Карапетян выделил деятельность спортивной роты Вооруженных сил, подчеркнув, что он и в дальнейшем будет пополняться спортсменами-призывниками, добившимися лучших результатов в Армении. В то же время министр Карапетян подчеркнул, что обязательным условием является повышение своих способностей военнослужащими срочной службы во время службы в спортивной роте, в противном случае решения, касающиеся условий их службы, могут быть пересмотрены.
Министр образования, науки, культуры и спорта поблагодарил Аршака Карапетяна за эффективное сотрудничество, отметив, что оно внесет свой вклад в вооруженные силы, а также в спортивную жизнь Армении.