ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է զորամիավորման նորանշանակ հրամանատարին
12 Օգոստոսի, 2021 22:20Օգոստոսի 12-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը երկրորդ զորամիավորման ղեկավար կազմին և ենթակա ստորաբաժանումներին է ներկայացրել զորամիավորման նորանշանակ հրամանատար, գնդապետ Վահրամ Գրիգորյանին:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել զորամիավորման նախկին հրամանատար, գեներալ-մայոր Արայիկ Հարությունյանին կատարած աշխատանքի համար, ընդգծելով, որ 44-օրյա պատերազմի ընթացքում զորամիավորման ենթակա ստորաբաժանումները նախանշված ուղղություններում պատվով են կատարել առաջադրված մարտական խնդիրները:
Արշակ Կարապետյանը հաջողություն է մաղթել գնդապետ Վահրամ Գրիգորյանին, համոզմունք հայտնելով, որ զորամիավորումը, նորանշանակ հրամանատարի գլխավորությամբ, այսուհետ ևս հստակ կկատարի իր առջև դրված բոլոր, նախևառաջ՝ սահմանների լիարժեք պաշտպանության խնդիրները։

RA Defence Minister introduced the newly appointed commander of the army corps
12 August, 2021 22:20On August 12, RA Defence Minister Arshak Karapetyan introduced to the leadership and subordinate subdivisions of the second army corps the newly appointed commander of the army corps, Colonel Vahram Grigoryan.
The head of the defence department thanked the former commander of the army corps, Major General Arayik Harutyunyan for the work done, stressing that during the 44-day war, the subdivisions subordinated to the army corps honorably completed the assigned tasks in the designated areas.
Arshak Karapetyan wished Colonel Vahram Grigoryan success, expressing confidence that the army corps, under the leadership of the newly appointed commander, will continue to clearly fulfill all the tasks assigned to it, first of all, full protection of the borders.