3 Օգոստոսի, 2021 14:59
KFOR առաքելության շրջանակներում օգոստոսի 2-ին Կոսովոյում տեղի է ունեցել հրամանատարության փոխանցման և մեդալների շնորհման հանդիսավոր արարողություն: Հայկական 33-րդ զորախումբը (հրամանատար, ավագ լեյտենանտ Գ. Միքայելյան) ՀՀ պետական դրոշը հանձնել է հայկական 34-րդ զորախմբին (հրամանատար, կապիտան Ա. Սարգսյան):
Միջոցառմանը մասնակցել են KFOR հրամանատարի տեղակալ, բրիգադի գեներալ Գյունտեր Շոպֆը, KFOR գլխավոր շտաբի պետ, բրիգադի գեներալ Ջոն Մեյերը, ռազմաբազայի հրամանատար, գնդապետ Մարկ Ստոունտոնը, շուրջ երկու տասնյակ ազգերի ղեկավար ներկայացուցիչներ, այլ հյուրեր: Հայկական զորահանդեսը ղեկավարել է 33-րդ զորախմբի դասակի հրամանատար, ավագ լեյտենանտ Ա. Եղիազարյանը:
Բրիգադի գեներալ Գ. Շոպֆը բարձր է գնահատել հայկական 33-րդ զորախմբի ծառայությունը` որակելով այն որպես արհեստավարժ, պատասխանատու և պարտաճանաչ: Նա նաև շեշտել է, որ 33-րդ զորախումբը Կոսովո է ժամանել Հայաստանի համար բավական ծանր ժամանակաշրջանում, ինչը ևս մեկ անգամ փաստում է ՀՀ ԶՈւ արհեստավարժությունն ու բարձր մակարդակը:
Արարողության ավարտին KFOR հրամանատարությունը  հայկական 33-րդ զորախմբի զինծառայողներին պարգևատրել է մեդալներով, պատվոգրերով և հուշանվերներով:

3 August, 2021 14:59
On August 2, in Kosovo, within the framework of the KFOR mission, a solemn ceremony of handing over the command and the presentation of medals took place. The 33rd Armenian Military Group (commander, senior lieutenant G. Mikaelyan) handed over the RA state flag to the 34th Armenian military group (commander, captain A. Sargsyan).
The event was attended by KFOR Deputy Commander, Brigadier General Gunter Schopf, KFOR Chief of Staff, Brigadier General John Meyer, Base Commander Colonel Mark Stanton, representatives of about two dozen nations and other guests. The Armenian military parade was led by the platoon commander of the 33rd military group, senior lieutenant A. Yeghiazaryan.
Brigadier General G. Schopf praised the service of the 33rd Armenian contingent, describing it as professional, responsible and conscientious. He stressed that the 33rd military group arrived in Kosovo at a rather difficult time for Armenia, which once again proves the professionalism and high level of the RA Armed Forces.
At the end of the ceremony, KFOR Command awarded the servicemen of the 33rd Armenian Military Group with medals, diplomas and souvenirs.