ՀՀ ԶՈւ Գլխավոր շտաբի պետն այցելել է կենտրոնական հավաքակայան
22 Հունիսի, 2021 15:442021 թվականի ամառային զորակոչի մեկնարկի կապակցությամբ հունիսի 22-ին ՊՆ կենտրոնական հավաքակայան է այցելել ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը։
ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետը հավաքակայանում ծանոթացել է զորակոչի հետ կապված ընթացիկ աշխատանքներին, եղել է զորակոչիկների դիմավորման և ընդունման կետում, հետևել վիճակահանության ընթացքին, դիտարկել հավաքակայանում զորակոչի կազմակերպման համար առկա պայմանները, զորակոչիկների բուժհետազոտության իրականացման կարգը։
Գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը զրուցել է զինակոչիկների հետ, նրանց խաղաղ ծառայություն է մաղթել և հորդորել ամենայն պատասխանատվությամբ վերաբերվել իրենց ծառայությանը, անվերապահորեն կատարել հրամանատարների հրամանները և հետևել անվտանգության կանոնների պահպանմանը։ Գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին տվել է համապատասխան հրահանգներ՝ ամառային զորակոչը բարձր մակարդակով կազմակերպելու վերաբերյալ։

The Head of the General Staff of the RA Armed Forces visited the central gathering point
22 June, 2021 15:44On the occasion of the start of the 2021 summer conscription, on June 22, the Head of the General Staff of the RA Armed Forces, Lieutenant General Artak Davtyan visited the Central Gathering Point of the Ministry of Defence.
The Head of the General Staff of the Armed Forces got acquainted with the current work related to conscription, visited the meeting and reception points for conscripts, followed the drawing of lots, got acquainted with the conditions for organizing conscription at the gathering point, the procedure for conducting medical examination of conscripts.
Lieutenant General Artak Davtyan talked to the conscripts, wished them peaceful service, urged them to treat their service with all responsibility, unconditionally obey the commanders' orders, and observe safety rules. Lieutenant General Artak Davtyan gave relevant instructions to the heads of the responsible subdivisions on organizing the summer conscription at a high level.