ՀՀ ԶՈւ Գլխավոր շտաբի պետն այցելել է կենտրոնական հավաքակայան
22 Հունիսի, 2021 15:442021 թվականի ամառային զորակոչի մեկնարկի կապակցությամբ հունիսի 22-ին ՊՆ կենտրոնական հավաքակայան է այցելել ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը։
ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետը հավաքակայանում ծանոթացել է զորակոչի հետ կապված ընթացիկ աշխատանքներին, եղել է զորակոչիկների դիմավորման և ընդունման կետում, հետևել վիճակահանության ընթացքին, դիտարկել հավաքակայանում զորակոչի կազմակերպման համար առկա պայմանները, զորակոչիկների բուժհետազոտության իրականացման կարգը։
Գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը զրուցել է զինակոչիկների հետ, նրանց խաղաղ ծառայություն է մաղթել և հորդորել ամենայն պատասխանատվությամբ վերաբերվել իրենց ծառայությանը, անվերապահորեն կատարել հրամանատարների հրամանները և հետևել անվտանգության կանոնների պահպանմանը։ Գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին տվել է համապատասխան հրահանգներ՝ ամառային զորակոչը բարձր մակարդակով կազմակերպելու վերաբերյալ։

Начальник Генерального штаба ВС РА посетил центральный сборный пункт
22 Июня, 2021 15:44По случаю начала летнего призыва 2021 года 22 июня начальник Генерального штаба Вооруженных сил РА, генерал-лейтенант Артак Давтян посетил Центральное командование Министерства обороны.
Начальник Генерального штаба Вооруженных Сил в сборном пункте ознакомился с текущими работами, связанными с призывом, посетил пункты встречи и приема призывников, проследил за ходом жеребьевки, ознакомился с условиями организации призыва в сборном пункте, порядком проведения медицинского обследования призывников.
Генерал-лейтенант Артак Давтян побеседовал с призывниками, пожелал им мирной службы, призвал их ответственно относиться к своей службе, безоговорочно подчиняться приказам командиров и соблюдать правила безопасности. Генерал-лейтенант Артак Давтян дал соответствующие поручения руководителям ответственных подразделений по организации летнего призыва на высоком уровне.