18 Հունիսի, 2021 18:281․ ՀՀ զինված ուժերում երաժիշտ մասնագետների լսումներին հրավիրվում են մասնակցելու ֆլեյտա, կլարնետ, հոբոյ, ֆագոտ, սաքսոֆոն, գալարափող, շեփոր, ալտ, տենոր, տրոմբոն, տուբա, բաս կիթառ և փոքր թմբուկ երաժշտական գործիքների տիրապետող զորակոչիկները։ Զորակոչիկների լսումներն անցկացվելու են ՊՆ զորամասերից մեկի՝ ԶՈՒ ԳՇ զինվորական նվագախմբի փորձասրահում հետևյալ ժամանակացույցով.
ա) ս.թ. հուլիսի 12-ին` ժամը 11:00-ին` ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության Երևանի թիվ 1 և 2 տարածքային ստորաբաժանումների մասնագետ զորակոչիկների հետ,
բ) ս.թ. հուլիսի 13-ին` ժամը 11:00-ին` ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության Երևանի թիվ 3 և 4 տարածքային ստորաբաժանումների մասնագետ զորակոչիկների հետ,
գ) ս.թ. հուլիսի 14-ին` ժամը 11:00-ին` ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության Շիրակի, Արմավիրի, Արագածոտնի, Արարատի, Կոտայքի տարածքային ստորաբաժանումների մասնագետ զորակոչիկների հետ,
դ) ս.թ. հուլիսի 15-ին` ժամը 11:00-ին` ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության Լոռու, Գեղարքունիքի, Սյունիքի, Վայոց ձորի, Տավուշի թիվ 1 և 2 տարածքային ստորաբաժանումների մասնագետ զորակոչիկների հետ։
2․ ՀՀ զինված ուժերի երգի և պարի համույթի պարային խմբի համալրման նպատակով զորակոչիկների դիտումներն անցկացվելու են «Սարդարապատ» պարի անսամբլի փորձասրահում (ք. Երևան, Քաջազնունի 1 հասցեում) ս.թ. հուլիսի 16-ին` ժամը 11:00-ին` ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության բոլոր տարածքային ստորաբաժանումների պարարվեստի մասնագետ նորակոչիկների հետ։
Հավելյալ հարցերի դեպքում դիմել ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության տարածքային ստորաբաժանում։

18 June, 2021 18:281 ․ Conscripts with flute, clarinet, oboe, bassoon, saxophone, french horn, trumpet, alto, tenor, trombone, tuba, bass guitar and small drums are invited to participate in the hearings of music specialists in the RA Armed Forces. The conscripts' hearings will be held in the rehearsal hall of one of the military units of the Ministry of Defence the Military Band of the General Staff of the Armed Forces, according to the following schedule:
a) On July 12, at 11:00 am, with the specialists-conscripts of the Yerevan territorial subdivisions № 1and № 2 of the Conscription and Mobilization service of the Ministry of Defence,
b) On July 13, at 11:00 am with the specialists-conscripts of the Yerevan territorial subdivisions № 3 and № 4 of the Conscription and Mobilization service of the Ministry of Defence,
c) On July 14, at 11:00 am with the specialists-conscripts of Shirak, Armavir, Aragatsotn, Ararat, Kotayk territorial subdivisions of the Conscription and Mobilization service of the Ministry of Defence.
d) On July 15, at 11:00 am with the specialists-conscripts of Lori, Gegharkunik, Syunik, Vayots Dzor, Tavush № 1and № 2 territorial subdivisions of the Conscription and Mobilization service of the Ministry of Defence.
2 ․ The viewings of conscripts in order to replenish the dance group of the song and dance ensemble of the RA Armed Forces, will be held in the rehearsal hall of the dance ensemble "Sardarapat" (Yerevan, Qajaznuni st., 1) on July 16 at 11:00 am with conscripts-dance specialists from all territorial divisions of the Conscription and Mobilization Service of the Ministry of Defence.
In case of additional questions, please contact the territorial subdivision of the Conscription and Mobilization service of the Ministry of Defence.