10 Հունիսի, 2021 19:41ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանը հունիսի 10-ին խորհրդակցություն է անցկացրել ՊՆ ներքին աուդիտի վարչության ղեկավար կազմի մասնակցությամբ: Վարչության պետ Գրիգոր Արամյանը պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին զեկուցել է զինված ուժերում իրականացվող ստուգումների, զորքերում կատարվող ուսումնասիրությունների արդյունքների մասին, ներկայացրել ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում և զորամասերում իրականացվող հակակոռուպցիոն միջոցառումների ժամանակացույցը և արձանագրված խախտումները:
Վաղարշակ Հարությունյանն ընդգծել է զինված ուժերում կոռուպցիոն դրսևորումների վերացման, ինչպես նաև գնումների և մատակարարումների թափանցիկության ու արդյունավետության բարձրացման ուղղությամբ տարվող աշխատանքների անհրաժեշտությունը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատարը հանդիպել է նաև ՊՆ ներքին քննությունների վարչության անձնակազմի հետ: Խորհրդակցության ընթացքում զեկուցվել է 2021 թվականի առաջին կիսամյակում զինված ուժերում արձանագրված խախտումների և տարվող քննությունների ընթացքի վերաբերյալ: Վաղարշակ Հարությունյանը հանձնարարականներ է տվել ուսումնասիրությունների առավել մանրակրկիտ իրականացման և առկա բոլոր թերությունների վերհանման ուղղությամբ:

10 июня исполняющий обязанности министра обороны РА Вагаршак Арутюнян провел совещание с руководством Управления внутреннего аудита Министерства обороны. Начальник управления Григор Арамян доложил руководителю оборонного ведомства о результатах проверок, проводимых в Вооруженных Силах, о результатах исследований, проводимых в войсках, представил представил график антикоррупционных мероприятий, проводимых в Министерстве обороны РА и в воинских частях, а также зафиксированные нарушения.
Вагаршак Арутюнян подчеркнул необходимость искоренения коррупции в вооруженных силах, а также повышения прозрачности и эффективности закупок и поставок.
Исполняющий обязанности министра обороны РА встретился также с сотрудниками Управления внутренних расследований Министерства обороны. В ходе встречи было доложено о зафиксированных нарушениях и расследованиях в Вооруженных силах в первой половине 2021 года. Вагаршак Арутюнян дал поручения о более детальном проведении исследований и выявлении всех имеющихся недостатков.