10 Հունիսի, 2021 19:41ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանը հունիսի 10-ին խորհրդակցություն է անցկացրել ՊՆ ներքին աուդիտի վարչության ղեկավար կազմի մասնակցությամբ: Վարչության պետ Գրիգոր Արամյանը պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին զեկուցել է զինված ուժերում իրականացվող ստուգումների, զորքերում կատարվող ուսումնասիրությունների արդյունքների մասին, ներկայացրել ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում և զորամասերում իրականացվող հակակոռուպցիոն միջոցառումների ժամանակացույցը և արձանագրված խախտումները:
Վաղարշակ Հարությունյանն ընդգծել է զինված ուժերում կոռուպցիոն դրսևորումների վերացման, ինչպես նաև գնումների և մատակարարումների թափանցիկության ու արդյունավետության բարձրացման ուղղությամբ տարվող աշխատանքների անհրաժեշտությունը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատարը հանդիպել է նաև ՊՆ ներքին քննությունների վարչության անձնակազմի հետ: Խորհրդակցության ընթացքում զեկուցվել է 2021 թվականի առաջին կիսամյակում զինված ուժերում արձանագրված խախտումների և տարվող քննությունների ընթացքի վերաբերյալ: Վաղարշակ Հարությունյանը հանձնարարականներ է տվել ուսումնասիրությունների առավել մանրակրկիտ իրականացման և առկա բոլոր թերությունների վերհանման ուղղությամբ:

10 June, 2021 19:41On June 10, Acting Minister of Defence of the Republic of Armenia Vagharshak Harutyunyan held a meeting with the leadership of the Internal Audit Department of the Ministry of Defence. The head of the department, Grigor Aramyan, reported to the head of the defense department on the results of inspections carried out in the Armed Forces, on the results of research carried out in the troops, presented the schedule of anti-corruption measures carried out in the RA Ministry of Defence and in military units, as well as the violations registered.
Vagharshak Harutyunyan stressed the need to eliminate corruption in the armed forces, as well as to increase the transparency and efficiency of procurement and supplies.
The acting Minister of Defence of the Republic of Armenia also met with the staff of the Department of Internal Investigations of the Ministry of Defence. During the meeting, it was reported on the violations and investigations registered in the Armed Forces in the first half of 2021. Vagharshak Harutyunyan gave instructions for more detailed research and reveal of all existing shortcomings.