5 Հունիսի, 2021 17:39
Հունիսի 5-ին, ականավոր ռազմական գործիչ, Հայաստանի ազգային հերոս, գեներալ-գնդապետ Գուրգեն Դալիբալթայանի ծննդյան օրը, ՀՀ ՊՆ Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի համազորային ֆակուլտետն անվանակոչվել է երջանկահիշատակ զինվորականի անունով։
Արարողության ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանը նշել է, որ համազորային ֆակուլտետն այսուհետ կրելու է մի մարդու անուն, ով մեծ դերակատարում է ունեցել Արցախյան առաջին պատերազմում հաղթանակի կերտման գործում, համոզմունք հայտնել, որ գեներալ-գնդապետ Գուրգեն Դալիբալթայանի անցած զինվորական փառավոր ուղին ֆակուլտետում ուսանող կուրսանտների համար հայրենասիրության ու նվիրումի անփոխարինելի օրինակ կդառնա։
Ռազմական համալսարանի մի շարք զինծառայողների Վաղարշակ Հարությունյանը հանձնել է հայրենիքի պաշտպանության գործում ներդրած ավանդի, մարտական գործողությունների ընթացքում ցուցաբերած խիզախության ու անձնվիրության համար ՀՀ նախագահի հրամանագրով շնորհված պետական պարգևները։

5 June, 2021 17:39On June 5, on the birthday of the outstanding military leader, national hero of Armenia, Colonel-General Gurgen Dalibaltayan, the combined arms faculty of the RA Defence Ministry named after V. Sargsyan was named in honor of the unforgettable military man.
During the ceremony, Acting Defence Minister Vagharshak Harutyunyan noted that from now on the combined arms faculty will bear the name of the person who played a great role in the victory in the First Artsakh War, and expressed confidence that Colonel General Gurgen Dalibaltayan's glorious military path will become an irreplaceable example of patriotism and devotion for cadets studying at the faculty.
Vagharshak Harutyunyan handed over to a number of servicemen of the Military University state awards awarded by the decree of the RA President for their contribution to the defense of the homeland, courage and devotion shown during the hostilities.