Հայաստանում հավատարմագրված ռազմական կցորդներն այցելել են Սյունիք
21 Մայիսի, 2021 13:16Մայիսի 20-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կազմակերպել է Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված օտարերկրյա դեսպանությունների ռազմական կցորդների այցելություն Սյունիքի մարզ` Հայաստանի տարածք Ադրբեջանի ԶՈւ զինծառայողների ներթափանցման արդյունքում ստեղծված իրավիճակին տեղում ծանոթանալու նպատակով:
ԶՈՒ պատասխանատու ստորաբաժանման հրամանատարության ներկայացուցիչները ռազմական կցորդներին ներկայացրել են մայիսի 12-ից հետո ստեղծված իրավիճակը և զարգացումները, հայկական կողմի ձեռնարկած գործողությունները, պատասխանել ռազմական կցորդներին հետաքրքրող և ճշգրտող հարցերին:
Հրամանատարության ներկայացուցիչների ուղեկցությամբ ռազմական կցորդները եղել են Սև լճի մերձակայքում, արձանագրել ՀՀ տարածքում ադրբեջանցի զինվորականների ներկայությունը, դիտարկել տեղանքում հայկական և ադրբեջանական ուժերի տեղակայումը:

Военные атташе, аккредитованные в Армении, посетили Сюник
21 Мая, 2021 13:1620 мая Министерство обороны Республики Армения организовало визит военных атташе иностранных посольств, аккредитованных в Республике Армения, в Сюникскую область для ознакомления на месте с ситуацией, возникшей в результате проникновения военнослужащих ВС Азербайджана на территорию Армении.
Представители командования ответственного подразделения ВС представили военным атташе ситуацию, сложившуюся после 12 мая, развитие событий, действия, предпринятые армянской стороной, ответили на интересующие военных атташе и уточняющие вопросы.
В сопровождении представителей командования военные атташе посетили окрестности озера Сев, зафиксировали присутствие азербайджанских военнослужащих на территории Республики Армения и наблюдали за размещением армяно-азербайджанских сил в этом районе.