Վաղարշակ Հարությունյանն ու Ալեքսանդր Դվորնիկովը քննարկել են Սյունիքում ստեղծված իրավիճակը
14 Մայիսի, 2021 16:32Մայիսի 14-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստան ժամանած ՌԴ զինված ուժերի հարավային ռազմական օկրուգի հրամանատար, բանակի գեներալ Ալեքսանդր Դվորնիկովին (հիշեցնենք, որ ՌԴ ԶՈՒ հարավային ռազմական օկրուգի ենթակայության տակ է գտնվում Հայաստանում տեղակայված 102-րդ ռուսական ռազմակայանը):
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Սյունիքի մարզում ստեղծված իրադրությունն ու դրա հանգուցալուծման ուղիները, Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերում մեկնարկած բարեփոխումները, անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային անվտանգության հետ կապված հարցերի։
Զրուցակիցները բարձր են գնահատել երկկողմ ռազմական համագործակցության մակարդակը և վստահություն հայտնել, որ նախանշված ծրագրերը կիրականացվեն ժամանակին և ամբողջ ծավալով։

Vagharshak Harutyunyan and Alexander Dvornikov discussed the situation in Syunik
14 May, 2021 16:32On May 14, Acting Minister of Defense Vagharshak Harutyunyan received Commander of the Southern Military District of the Russian Armed Forces, General Alexander Dvornikov, who arrived in Armenia on a working visit (it should be reminded that the 102nd Russian military base located in Armenia is under the subordination of the Southern Military District of the RF Armed Forces).
During the meeting, the situation in Syunik region and the ways to resolve it, the reforms launched in the Armed Forces of the Republic of Armenia were discussed, and issues related to regional security were also touched upon.
The interlocutors highly appreciated the level of bilateral military cooperation and expressed confidence that the planned programs will be implemented in time, in full.