Ռազմական համալսարանում բացվել է ռուսաց լեզվի ուսուցման լսարան
7 Մայիսի, 2021 20:12Շնորհավորելով ռազմական համալսարանի դասախոսական կազմին և կուրսանտներին լսարանի բացման կապակցությամբ, Վաղարշակ Հարությունյանը նշել է, որ բարեկամ երկու պետությունների դաշնակցային հարաբերությունները և ռազմական համագործակցության բարձր մակարդակը շեշտադրում են մշակութային կապերի, այդ թվում նաև՝ լեզվի իմացության կարևորությունը: Հիշեցնելով, որ ընդամենը երկու օր անց՝ մայիսի 9-ին, նշվելու է ֆաշիզմի դեմ տարած միասնական հաղթանակի հերթական տարեդարձը, Վաղարշակ Հարությունյանը համոզմունք է հայտնել, որ նորաբաց լսարանում կվերապատրաստվեն Մեծ Հայրենականի հաղթանակը կերտած հայազգի մարշալների և զորահրամանատարների արժանի հետնորդներ:
Ռազմական համալսարանի կուրսանտների հետ մեկտեղ ռուսաց լեզվի ուսուցման լսարանում իրենց գիտելիքները կհամալրեն նաև ՌԴ ռազմաուսումնական բարձրագույն հաստատություններ դիմող սպաները:
ՀՀ ՊՆ Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի ռուսաց լեզվի ուսուցման լսարանը կրելու է ռուս անվանի զորահրամանատար Ալեքսանդր Սուվորովի անունը:

A Russian language classroom has been opened at the Military University
7 May, 2021 20:12Congratulating the teaching staff of the military university on the opening of the classroom, Vagharshak Harutyunyan noted that the allied relations between the two friendly countries and the high level of military cooperation emphasize the importance of cultural ties, including language skills. Reminding that only two days later, on May 9, the next anniversary of the joint victory against fascism will be celebrated, Vagharshak Harutyunyan expressed confidence that worthy descendants of the Armenian marshals and military commanders who made the victory of the Great Patriotic War will be trained in the newly opened classroom.
Together with the cadets of the Military University, the officers applying to the higher military educational institutions of the Russian Federation will supplement their knowledge in the Russian language classroom.
The Russian language classroom at the V. Sargsyan Military University will be named after the famous Russian military commander Alexander Suvorov.