Անցկացվել է վերապատրաստման դասընթաց
27 Ապրիլի, 2021 18:54Ապրիլի 27-ին, ՀՀ ՊՆ մարդու իրավունքների և բարեվարքության կենտրոնի նախաձեռնությամբ, ՊՆ Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի սպաների որակավորման բարձրացման կենտրոնի ունկնդիրների համար անցկացվել է «Կյանքի իրավունք» թեմայով վերապատրաստման դասընթաց:
Մարդու իրավունքների պաշտպանության ազգային ռազմավարությունից բխող 2020-2022 թվականների գործողությունների ծրագրի շրջանակներում կազմակերպված դասընթացի նպատակն էր կյանքի իրավունքի և խոշտանգումների արգելքի վերաբերյալ ՀՀ ԶՈՒ հրամանատարական կազմի իրազեկվածության բարձրացումը:
Դասընթացը վարել է Մարդու իրավունքների Եվրոպական դատարանում Հայաստանի Հանրապետության ներկայացուցչի տեղակալ, ՄԻԵԴ երևանյան գրասենյակի ղեկավար Լիպարիտ Դրմեյանը:
Նմանօրինակ դասընթացները կրում են պարբերական բնույթ և թիրախավորում զինված ուժերում մարդու իրավունքների պաշտպանությանն առնչվող հիմնահարցեր:

A retraining course was held
27 April, 2021 18:54On April 27, at the initiative of the Human Rights and Integrity Building Center, a retraining course on the topic "Right to Life" was held for the students of the center of improving the qualification of officers of the Military University of the Defence Ministry named after V. Sargsyan.
The aim of the course, organized within the framework of the Action Plan for 2020-2022, based on the National Strategy for the Protection of Human Rights, was to raise awareness of the command staff of the RA Armed Forces about the right to life and the prohibition of torture.
The course was led by Liparit Drmeyan, Deputy Representative of the Republic of Armenia at the European Court of Human Rights, Head of the Yerevan Office of the ECHR.
These courses are held on a regular basis and are devoted to the protection of human rights in the armed forces.