ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է աշխատանքային խորհրդակցություն
16 Ապրիլի, 2021 17:22Նախքան օրակարգային հարցերին անցնելը՝ ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը ներկայացրել է ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի նորանշանակ առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Արշակ Կարապետյանին: Բարձր գնահատելով նրա մասնագիտական գիտելիքները, փորձն ու ծառայողական ուղին զինված ուժերում՝ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը Արշակ Կարապետյանին կարևոր այս պաշտոնում մաղթել է արդյունավետ աշխատանք և հաջողություններ:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են հետպատերազմյան շրջանում զինված ուժերի առջև ծառացած հիմնական խնդիրները, բանակի մարտունակության ու կարգապահության ամրապնդմանն ուղղված միջոցառումները և այդ ուղղությամբ զորամասերում տարվող աշխատանքների արդյունքները:
Անդրադարձ է կատարվել 44-օրյա պատերազմի ավարտից հետո անձնակազմի բարոյահոգեբանական վիճակին, զինծառայողների արձակուրդների տրամադրման գործընթացին, զորամասերում առօրյա ծառայության կազմակերպանն ու առաջնագծում մարտական հերթապահության անվտանգային միջոցառումներին առնչվող տարաբնույթ հարցերի:
Բարձրաձայնված խնդիրների լուծման ուղղությամբ ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը տվել է մի շարք ցուցումներ և հանձնարարականներ` նախանշելով առաջիկա աշխատանքների գլխավոր ուղղությունները:

В административном комплексе Министерства обороны РА состоялось рабочее совещание
16 апреля в административном комплексе Министерства обороны РА состоялoсь рабочee совещание руководящего состава Министерства обороны РА, ВС и Генерального штаба ВС.
Прежде чем перейти к вопросам повестки дня, министр обороны РА Вагаршак Арутюнян представил новоназначенного первого заместителя начальника Генерального штаба Вооруженных сил РА, генерал-майора Аршака Карапетяна. Высоко оценивая его профессиональные знания, опыт и служебный путь в Вооруженных Силах, руководитель оборонного ведомства пожелал Аршаку Карапетяну плодотворной работы и успехов на этой должности.
В ходе совещания были обсуждены основные вопросы, стоящие перед Вооруженными Силами в послевоенный период, мероприятия, направленные на укрепление боеспособности и дисциплины в армии, а также результаты работ, проводимых в этом направлении в воинских частях.
Обсуждались различные вопросы, связанные с морально-психологическим состоянием личного состава после окончания 44-дневной войны, процессом предоставления отпусков военнослужащим, организацией повседневной службы в воинских частях и мерами безопасности боевого дежурства на передовой.
Министр обороны РА Вагаршак Арутюнян дал ряд поручений и указаний для решения поднятых вопросов, обозначив основные направления предстоящих работ.