7 Ապրիլի, 2021 12:39Ապրիլի 7-ին կայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանի և ՌԴ պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուի հեռախոսազրույցը:
Դաշնակից երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարները քննարկել են Հայաստանում տեղակայված 102-րդ ռուսական ռազմակայանի և հայ-ռուսական միացյալ զորախմբի գործունեությանը, հայկական բանակում սկիզբ առած լայնածավալ բարեփոխումներին, ինչպես նաև Սյունիքում անվտանգային խնդիրների լուծմանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Վաղարշակ Հարություննյանն ու Սերգեյ Շոյգուն անդրադարձ են կատարել նաև ռուսական խաղաղապահ զորախմբի կողմից Լեռնային Ղարաբաղում իրականացվող առաքելության ընթացքին:

7 Апреля, 2021 12:39
7 апреля состоялся телефонный разговор министра обороны РА Вагаршака Арутюняна с министром обороны Российской Федерации, генералом армии Сергеем Шойгу.
Руководители оборонных ведомств стран-союзников обсудили широкий круг вопросов, касающихся деятельности 102-й российской военной базы, расположенной в Армении, и объединенной армяно-российской группировки войск, начатых в армянской армии широкомасштабных реформ, а также решению вопросов безопасности в Сюнике.
Вагаршак Арутюнян и Сергей Шойгу коснулись также миссии, осуществляемой российским миротворческим контингентом, осуществляемой в Нагорном Карабахе.