Քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում հայ-իտալական համագործակցությանն առնչվող հարցեր
25 Մարտի, 2021 19:14Մարտի 25-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ-ում Իտալիայի դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Ջիովանի Նիկոլա Դիոնիսիին և դեսպանության ռազմական կցորդ, գեներալ-մայոր Ռոբերտո Վաննաչիին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում հայ-իտալական երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել հնարավորինս շուտ վերսկսել համավարակի պայմաններում սահմանափակված համագործակցության միջոցառումների իրականացումը:

Обсуждены вопросы армяно-итальянского сотрудничества в области обороны
25 Марта, 2021 19:1425 марта министр обороны РА Вагаршак Арутюнян принял временного поверенного в делах посольства Италии в Армении Джованни Никола Диониси, и военного атташе посольства генерал-майора Роберто Ванначи.
В ходе встречи были обсуждены вопросы армяно-итальянского двустороннего сотрудничества в области обороны. Стороны выразили готовность в кратчайшие сроки возобновить реализацию мероприятий сотрудничества, ограниченных в условиях пандемии.
Собеседники также обсудили другие вопросы, касающиеся среды региональной безопасности, существующих угроз и ожидаемых событий.