Քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում հայ-իտալական համագործակցությանն առնչվող հարցեր
25 Մարտի, 2021 19:14Մարտի 25-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ-ում Իտալիայի դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Ջիովանի Նիկոլա Դիոնիսիին և դեսպանության ռազմական կցորդ, գեներալ-մայոր Ռոբերտո Վաննաչիին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում հայ-իտալական երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել հնարավորինս շուտ վերսկսել համավարակի պայմաններում սահմանափակված համագործակցության միջոցառումների իրականացումը:

Issues related to the Armenian-Italian cooperation in the field of defense were discussed
25 March, 2021 19:14On March 25, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Vagharshak Harutyunyan received the Chargé d'Affaires of the Italian Embassy in the Republic of Armenia Giovanni Nicola Dionisi, and the Military Attaché of the Embassy, Major General Roberto Vannaci.
Issues related to the Armenian-Italian bilateral cooperation in the field of defence were discussed during the meeting. The parties expressed readiness to resume the implementation of cooperation measures, limited in the conditions of a pandemic, as soon as possible.