23 Մարտի, 2021 09:29Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, ս.թ. մարտի 21-ին, խիստ ձնաբքի պայմաններում, ՀՀ ԶՈՒ N զորամասի մարտական հենակետից մյուս հենակետ անցնելու ընթացքում կորել էր կապը պայմանագրային զինծառայողներ Կ. Շահնազարյանի և Ա.Հովհաննիսյանի հետ։ Նույն օրը մեկնարկել էին լայնածավալ որոնողափրկարարական աշխատանքներ, որոնց խանգարում էր չդադարող բուքը։ Մարտի 22-ին, օրվա երկրորդ կեսին, հաջողվել է տեղորոշել զինծառայողների գտնվելու վայրը։ Ձեռնարկվել են անհրաժեշտ բոլոր միջոցառումները՝ զինծառայողներին տարհանելու ուղղությամբ։
Եղանակային ծայրահեղ բարդ պայմաններում տարհանման աշխատանքներն իրականացնելուց հետո Կ. Շահնազարյանը տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ։ Նրա վիճակը գնահատվում է ծանր։ Ցավոք, Ա. Հովհաննիսյանի կյանքը փրկել չի հաջողվել։

23 Марта, 2021 09:29Как мы уже сообщали, 21 марта в условиях сильной снежной бури при переходе с одной военной базы воинской части N ВС РА на другую базу была потеряна связь с военнослужащими-контрактниками К. Шахназаряном и А. Оганисяном. В тот же день начались масштабные поисково-спасательные работы, которым мешала непрекращающаяся снежная буря.
22 марта, во второй половине дня, удалось установить местонахождение военнослужащих. Приняты все необходимые меры для эвакуации военнослужащих. После проведения эвакуационных работ в экстремально сложных погодных условиях К. Шахназарян доставлен в военный госпиталь. Его состояние оценивается как тяжелое. К сожалению, спасти жизнь А. Оганисяну не удалось. Министерство обороны РА разделяет тяжелую горечь утраты, выражает поддержку членам семьи, родственникам и сослуживцам погибшего военнослужащего.