ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբում շարունակում է գործել «Վստահության գիծ» ծառայութունը
9 Մարտի, 2021 18:43Զինծառայողների դիմումներին, բողոքներին ու առաջարկություններին օպերատիվ արձագանքելու, ինչպես նաև բանակ-հասարակություն կապի ու փոխվստահության ամրապնդման նպատակով ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբում 2019 թվականի հուլիս ամսից գործում է «Վստահության գիծ» ծառայությունը:
Ըստ անհրաժեշտության, «Վստահության գիծ» ծառայությանը դիմած զինծառայողներին կարող է ցուցաբերել նաև հոգեբանական աջակցություն: Դիմումատուն տեղեկություններ կարող է տրամադրել անանուն:
«Վստահության գիծ» ծառայություն կարելի է զանգահարել ամեն օր` ժամը 09:00-ից 21.00-ն, 8501, 8502, 8503 և (010) 66-00-54 անվճար հեռախոսահամարներով:

В Генеральном штабе ВС РА продолжает действовать служба «Телефон доверия»
9 Марта, 2021 18:43С июля 2019 года в Генеральном штабе Вооруженных Сил Республики Армения действует служба «Телефон доверия» с целью оперативного реагирования на заявления, жалобы и предложения военнослужащих, а также для укрепления связи армия-общество и взаимного доверия.
При необходимости военнослужащим, обратившимся в службу «Телефон доверия», также может быть оказана психологическая поддержка. Заявитель может предоставить информацию анонимно.
На службу «Телефон доверия» можно звонить ежедневно с 09:00 до 21:00 по бесплатным номерам телефонов 8501, 8502, 8503 и (010) 66-00-54.