ՀՀ պաշտպանության նախարարը աշխատանքային շրջայցեր է կատարել ԶՈՒ ստորաբաժանումներ
5 Մարտի, 2021 19:20ԶՈՒ պատրաստության գլխավոր վարչության ղեկավար կազմի հետ անցկացված խորհրդակցության ընթացքում պաշտպանության նախարարին ներկայացվել են անձնակազմի աշխատանքային պայմանները, ընթացիկ խնդիրները, պլանային միջոցառումներն ու առաջիկա ծրագրերը։
Այնուհետև Վաղարշակ Հարությունյանը շրջայց է կատարել նաև ԶՈՒ գլխավոր շտաբի զորքերի ծառայության և զինվորական ծառայության անվտանգության ապահովման վարչությունում։ Վարչության պետ, գնդապետ Արա Պետրոսյանի հետ քննարկվել են զորքերի ծառայության հիմնական միջոցառումների պլանավորմանը, զորքերում ներքին, պահակային ու կայազորային ծառայություններին, ինչպես նաև զինվորական ծառայության անվտանգության կազմակերպչական ու մեթոդական ապահովմանը վերաբերող հարցեր։ Խորհրդակցության ավարտին Վաղարշակ Հարությունյանը տվել է համապատասխան հանձնարարականներ և ցուցումներ։

The RA Minister of Defense paid working visit to the subdivisions of the Armed Forces
5 March, 2021 19:20During the meeting with the leadership of the Department of Military Preparedness of the Armed Forces, the Minister of Defense was introduced to the working conditions of the personnel, current issues, planned measures and upcoming programs.
Afterwards, Vagharshak Harutyunyan visited the Troops Service and Military Service Security Department of the General Staff of the Armed Forces. With the head of the department, Colonel Ara Petrosyan, issues related to the planning of the main events of the military service, internal, guard and garrison services in the army, as well as the organizational and methodological support of military service security were discussed. At the end of the consultation Vagharshak Harutyunyan gave relevant instructions.