ՀՀ պաշտպանության նախարարը աշխատանքային շրջայցեր է կատարել ԶՈՒ ստորաբաժանումներ
5 Մարտի, 2021 19:20ԶՈՒ պատրաստության գլխավոր վարչության ղեկավար կազմի հետ անցկացված խորհրդակցության ընթացքում պաշտպանության նախարարին ներկայացվել են անձնակազմի աշխատանքային պայմանները, ընթացիկ խնդիրները, պլանային միջոցառումներն ու առաջիկա ծրագրերը։
Այնուհետև Վաղարշակ Հարությունյանը շրջայց է կատարել նաև ԶՈՒ գլխավոր շտաբի զորքերի ծառայության և զինվորական ծառայության անվտանգության ապահովման վարչությունում։ Վարչության պետ, գնդապետ Արա Պետրոսյանի հետ քննարկվել են զորքերի ծառայության հիմնական միջոցառումների պլանավորմանը, զորքերում ներքին, պահակային ու կայազորային ծառայություններին, ինչպես նաև զինվորական ծառայության անվտանգության կազմակերպչական ու մեթոդական ապահովմանը վերաբերող հարցեր։ Խորհրդակցության ավարտին Վաղարշակ Հարությունյանը տվել է համապատասխան հանձնարարականներ և ցուցումներ։

Министр обороны РА посетил с рабочими визитами подразделения ВС
5 Марта, 2021 19:205 марта министр обороны РА Вагаршак Арутюнян встретился с личным составом Главного управления боевой подготовки Вооруженных Сил Республики Армения и подчиненных управлений и отделов. Начальник Главного Управления боевой подготовки ВС – заместитель начальника Генерального штаба, генерал-лейтенант Андраник Макарян представил министру обороны начальников подчиненных управлений и отделов.
В ходе встречи с руководством Главного Управления боевой подготовки ВС министру обороны были представлены условия работы личного состава, текущие вопросы, плановые мероприятия и предстоящие программы.
Затем Вагаршак Арутюнян посетил Управление службы войск и обеспечения безопасности воинской службы Генерального штаба Вооруженных сил. С начальником управления, полковником Ара Петросяном были обсуждены вопросы, связанные с планированием основных мероприятий военной службы, внутренней, караульной и гарнизонной службой в армии, а также организационным и методическим обеспечением безопасности военной службы. По окончании консультации Вагаршак Арутюнян дал соответствующие указания и поручения.