ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է 5-րդ զորամիավորում
1 Մարտի, 2021 19:25Զորամիավորման հրամանատարությունը պաշտպանության նախարարին զեկուցել է, որ պատասխանատվության տարածքում գտնվող սահմանային բնագծերում ծառայություն իրականացնող զինծառայողները մարտական հերթապահությունը շարունակում են կրել սահմանված կարգով, սահմանագոտու վստահված հատվածում միջադեպեր չեն գրանցվել: Ընդգծվել է, որ տեսադիտարկման համակարգերի արդյունքներով ևս հակառակորդի ԶՈՒ էական շարժ կամ անձնակազմի մարտական պատրաստականության բերման նախանշաններ չեն արձանագրվել:
Զորամիավորման հրամանատար, գնդապետ Սմբատ Գրիգորյանը և ՊՆ ռազմական վերահսկողական ծառայության պետի տեղակալ, գնդապետ Վաչագան Ներսիսյանը պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին զեկուցել են զորամիավորման ենթակա ստորաբաժանումներում ռազմական վերահսկողական ծառայության կողմից անցկացվող ստուգումների ընթացքի և հայտնաբերված խնդիրների մասին:
Վաղարշակ Հարությունյանը հետաքրքրվել է մարտական հենակետերում դիրքապահների հերթապահության կրման պայմաններով, հանձնարարականներ տվել թերությունների վերացման վերաբերյալ։

Министр обороны РА посетил 5-й армейский корпус
1 Марта, 2021 19:25Командование армейского корпуса доложило министру обороны, что военнослужащие, проходящие службу в приграничных районах в зоне ответственности, продолжают нести боевое дежурство в установленном порядке, инцидентов на вверенном участке границы не зафиксировано. Подчеркивалось, что по результатам систем видеонаблюдения также не было зафиксировано значительного передвижения вооруженных сил противника, либо признаков приведения личного состава в боевую готовность.
Командир армейского корпуса, полковник Смбат Григорян и заместитель начальника Службы военного контроля Министерства обороны, полковник Вачаган Нерсисян доложили руководителю оборонного ведомства о ходе проверок, проведенных Службой военного контроля в подразделениях, подчиненных армейскому корпусу, а также о выявленных проблемах.
Вагаршак Арутюнян поинтересовался условиями несения боевого дежурства на боевых позициях, дал указания по устранению недостатков.