24 Փետրվարի, 2021 21:35Տվյալ լրատվամիջոցի ներկայացուցչի հետ հեռախոսազրույցի ընթացքում գեներալ-լեյտենանտ Տիրան Խաչատրյանն ասել է, որ չի կարելի նման թեմաներով խոսել և եզրահանգումներ անել, ինչից հետո լրագրողը մեջբերել է գեներալ-գնդապետ Մովսես Հակոբյանի գնահատականը, թե իբրև դա հնարավոր է, ինչն էլ առաջացրել է Տիրան Խաչատրյանի ծիծաղը:
Հոդվածում լրագրողն ակնհայտորեն ամբողջապես չի ներկայացրել և, փաստացի, խեղաթյուրել է հեռախոսազրույցի բովանդակությունը` ընթերցողների մոտ առաջացնելով թյուրըմբռնում, ինչը կարելի է որակել որպես տեղեկատվական սադրանք:
Եվս մեկ անգամ հորդորում ենք լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներին և քաղաքացիներին զերծ մնալ ռազմական ոլորտին առնչվող նմանաբնույթ խոսակցություններից և քննարկումներից, քանի որ դրանք կարող են էական վնաս հասցնել Զինված ուժերին և մեր երկրի անվտանգությանը:

24 February, 2021 21:35During a telephone conversation with a representative of this media, Lieutenant General Tiran Khachatryan said that one should not talk on such topics and draw conclusions, after which the journalist quoted Colonel General Movses Hakobyan's assessment that it was possible, which caused Tiran Khachatryan to laugh.
In the article, the journalist obviously did not fully present, and in fact, distorted the content of the telephone conversation, causing a misunderstanding among the readers, which can be described as an information provocation.
We once again urge media representatives and citizens to refrain from such conversations and discussions related to the military sphere, as they can cause significant damage to the Armed Forces and the security of our country.