24 Փետրվարի, 2021 21:35Տվյալ լրատվամիջոցի ներկայացուցչի հետ հեռախոսազրույցի ընթացքում գեներալ-լեյտենանտ Տիրան Խաչատրյանն ասել է, որ չի կարելի նման թեմաներով խոսել և եզրահանգումներ անել, ինչից հետո լրագրողը մեջբերել է գեներալ-գնդապետ Մովսես Հակոբյանի գնահատականը, թե իբրև դա հնարավոր է, ինչն էլ առաջացրել է Տիրան Խաչատրյանի ծիծաղը:
Հոդվածում լրագրողն ակնհայտորեն ամբողջապես չի ներկայացրել և, փաստացի, խեղաթյուրել է հեռախոսազրույցի բովանդակությունը` ընթերցողների մոտ առաջացնելով թյուրըմբռնում, ինչը կարելի է որակել որպես տեղեկատվական սադրանք:
Եվս մեկ անգամ հորդորում ենք լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներին և քաղաքացիներին զերծ մնալ ռազմական ոլորտին առնչվող նմանաբնույթ խոսակցություններից և քննարկումներից, քանի որ դրանք կարող են էական վնաս հասցնել Զինված ուժերին և մեր երկրի անվտանգությանը:

24 Февраля, 2021 21:3524 февраля на сайте Yerevan.today была опубликована статья, в которой упоминается имя первого заместителя начальника ГШ Вооруженных сил РА, генерал-лейтенанта Тирана Хачатряна.
Во время телефонного разговора с представителем данного СМИ генерал-лейтенант Тиран Хачатрян сказал, что нельзя говорить на такие темы и делать выводы, после чего журналист процитировал оценку генерал-полковника Мовсеса Акопяна, что якобы это возможно, что вызвало смех Тирана Хачатряна.
В статье журналист явно не представил полностью, и по сути, исказил содержание телефонного разговора, вызвав недоразумение среди читателей, что можно охарактеризовать как информационную провокацию.
Еще раз призываем представителей СМИ и граждан воздерживаться от подобных разговоров и дискуссий, связанных с военной сферой, так как они могут нанести значительный ущерб Вооруженным силам и безопасности нашей страны.