Պաշտպանության նախարարն ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի դեսպանին
Փետրվարի 16-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեին և դեսպանության նորանշանակ ռազմական կցորդ, փոխգնդապետ Ջաբա Թորոշելիձեին:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է ռազմական կցորդին պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և հույս հայտնել, որ նրա գործունեությունը կնպաստի երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների համագործակցության հետագա զարգացմանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-վրացական բազմակողմ համագործակցությանը վերաբերող, երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրներին առնչվող հարցեր:

Министр обороны принял посла Грузии в Армении
16 февраля министр обороны РА Вагаршак Арутюнян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Грузии в Армении Георгия Саганелидзе, и новоназначенного военного атташе посольства, подполковника Джабу Торошелидзе.
Министр обороны РА поздравил военного атташе с назначением на должность и выразил надежду, что его деятельность будет способствовать дальнейшему развитию сотрудничества между оборонными ведомствами двух стран.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся армяно-грузинского многостороннего сотрудничества, представляющие взаимный интерес, а также вопросы региональной безопасности.