Պաշտպանության նախարարն ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի դեսպանին
Փետրվարի 16-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեին և դեսպանության նորանշանակ ռազմական կցորդ, փոխգնդապետ Ջաբա Թորոշելիձեին:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է ռազմական կցորդին պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և հույս հայտնել, որ նրա գործունեությունը կնպաստի երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների համագործակցության հետագա զարգացմանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-վրացական բազմակողմ համագործակցությանը վերաբերող, երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրներին առնչվող հարցեր:

The Minister of Defence received the Ambassador of Georgia to Armenia
On February 16, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Vagharshak Harutyunyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to Armenia Georgy Saganelidze, and the newly appointed Military Attaché of the Embassy, Lieutenant Colonel Jaba Toroshelidze.
The RA Minister of Defence congratulated the military attaché on his appointment and expressed hope that his activity would contribute to the further development of cooperation between the defence departments of the two countries.
During the meeting, the sides discussed issues related to the Armenian-Georgian multilateral cooperation, which are of mutual interest, as well as issues of regional security.