ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է անհայտ կորած զինծառայողների հարազատների հետ
8 Փետրվարի, 2021 17:55Վաղարշակ Հարությունյանը ներկայացրել է մարտական գործողությունների տարածքներում կատարվող որոնողական աշխատանքների ընթացքը, նշել, որ իրականացված աշխատանքների արդյունքների մասին տեղեկատվությունը պարբերաբար հրապարակվում է, շարունակվում է նաև նույնականացման գործընթացը։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը պատասխանել է հանդիպման մասնակիցների հարցերին, արձագանքել առաջարկություններին և հանձնարարականներ տվել ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետին ու պատասխանատու այլ ստորաբաժանումների ղեկավարներին։
Պաշտպանության նախարարը տեղեկացրել է, որ պաշտպանական համակարգում իրականացվում են անհրաժեշտ բոլոր գործողություններն՝ անհայտ կորածների գտնվելու հնարավոր վայրերի մասին տեղեկությունները հավաքելու, համադրելու, քարտեզագրելու և գործընթացն առավել արդյունավետ կազմակերպելու ուղղությամբ։
Ի պատասխան ներկայացված հարցադրումների՝ Վաղարշակ Հարությունյանը հավաստիացրել է նաև, որ քննություն է ընթանում մի շարք գործերով։ Նախարարը վստահեցրել է, որ հանցավոր գործողությունների կամ անգործության համար հարուցված քրեական գործերի շրջանակում բոլոր մեղավորները կպատժվեն։ Վաղարշակ Հարությունյանն ընդգծել է, որ գործընթացն իրավական դաշտում է և անհրաժեշտ է սպասել քննության ավարտին։

The RA Minister of Defence met with the relatives of the missing servicemen
8 February, 2021 17:55Vagharshak Harutyunyan presented the process of search work carried out in the areas of hostilities, noted that the information on the results of the work carried out is regularly published, and the identification process is also continuing.
The head of the defence department answered the questions of the meeting participants, responded to the proposals and gave instructions to the head of the military police of the Ministry of Defence and the heads of other responsible subdivisions.
The Minister of Defence informed that all the necessary actions are being taken in the defense system in order to collect, compare and map the information on the possible whereabouts of the missing, in order to organize the process more effectively.
In response to the questions, Vagharshak Harutyunyan assured that an investigation is underway in a number of cases. The Minister assured that all the guilty will be punished within the framework of criminal cases initiated for criminal actions or inaction. Vagharshak Harutyunyan emphasized that the process is in the legal field, it is necessary to wait for the end of the investigation.