ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետն այցելել է 1-ին և 4-րդ զորամիավորումներ
4 Փետրվարի, 2021 17:05ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Օնիկ Գասպարյանը փետրվարի 3-ին աշխատանքային այց է կատարել 1-ին և 4-րդ զորամիավորումներ։ Գլխավոր շտաբի պետին ուղեկցել է ԶՈւ պատրաստության գլխավոր վարչության պետ-զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Անդրանիկ Մակարյանը։
Ենթակա զորամասերի հրամանատարների, նրանց տեղակալների, գումարտակների հրամանատարների, զորատեսակների և ծառայությունների պետերի մասնակցությամբ զորամիավորումներում անցկացվել են հավաք-խորհրդակցություններ, քննարկվել առկա խնդիրները, սահմանային իրավիճակը, մարտական պատրաստության, պատրաստականության գործընթացի կազմակերպումն ու այլ հարցեր։
ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետը նախանշել է այն հիմնական խնդիրները, որոնք առաջնահերթ լուծման կարիք ունեն, տվել համապատասխան հրահանգներ հետագա ծառայությունն էլ ավելի արդյունավետ կատարելու վերաբերյալ: Գեներալ-գնդապետ Օնիկ Գասպարյանն ընդգծել է նաև, որ անհրաժեշտ է մեծ ուշադրություն դարձնել անձնակազմի բարոյահոգեբանական վիճակի վրա։

Head of the General Staff of the RA Armed Forces visited the 1st and 4th Army Corps
4 February, 2021 17:05On February 3, Head of the General Staff of the RA Armed Forces, Colonel General Onik Gasparyan paid a working visit to the 1st and 4th army corps. The Head of the General Staff was accompanied by the Head of the Main preparedness department of the Armed Forces - Deputy Head of the General Staff of the Armed Forces, Lieutenant General Andranik Makaryan.
In the army corps, meetings-consultations were held with the participation of commanders of subordinate military units, their deputies, battalion commanders, heads of combat arms and services, the current issues, the border situation, issues of organizing the process of combat readiness and training, and other issues were discussed.
The Head of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia outlined the main issues that need to be solved first of all and gave relevant instructions on making the further service even more effective. Colonel General Onik Gasparyan also emphasized that it is necessary to pay great attention to the moral and psychological state of the servicemen.