11 Դեկտեմբերի, 2020 21:23Հոսպիտալի բուժանձնակազմը նախարարին ներկայացրել է ռազմական գործողությունների ընթացքում վիրավորում ստացած զինծառայողներին և պահեստազորայիններին ցուցաբերվող բուժօգնության հետ կապված աշխատանքները: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել հոսպիտալի բժշկական անձնակազմին՝ իրենց առաքելությունը պատվով իրականացնելու համար։
Վաղարշակ Հարությունյանը շրջել է հոսպիտալի բաժանմունքներում, զրուցել զինծառայողների հետ և շուտափույթ ապաքինում մաղթել։ Պաշտպանության նախարարը գերատեսչական պարգևներով է պարգևատրել պատերազմում հերոսաբար կռված տղաներին:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ԶՈՒ ռազմաբժշկական վարչության և ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալի պետերի հետ քննարկել է պատերազմի օրերին ռազմաբժշկական ծառայության գործողությունները և հանձնարարականներ տվել հետագա աշխատանքների կազմակերպման ուղղությամբ:

11 Декабря, 2020 21:2311 декабря министр обороны РА Вагаршак Арутюнян посетил Центральный клинический военный госпиталь Министерства обороны РА.
Медперсонал госпиталя представил министру работу по оказанию медицинской помощи военнослужащим и резервистам, получившим ранения в ходе боевых действий. Руководитель оборонного ведомства поблагодарил медицинский персонал госпиталя за достойное выполнение своей миссии.
Вагаршак Арутюнян прошелся по отделениям госпиталя, побеседовал с военнослужащими и пожелал им скорейшего выздоровления. Министр обороны наградил юношей, героически сражавшихся на войне, ведомственными наградами.
Руководитель оборонного ведомства обсудил с начальниками Военно-медицинского управления Вооруженных Сил и Центрального клинического военного госпиталя МО действия военно-медицинской службы в дни войны и дал указания по организации дальнейших работ.