ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է 5-րդ զորամիավորում
10 Դեկտեմբերի, 2020 17:26Դեկտեմբերի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն այցելել է 5-րդ բանակային զորամիավորում։
Զորամիավորման հրամանատարի բարոյահոգեբանական ապահովման գծով տեղակալ, գնդապետ Սերյոժա Ստեփանյանը պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին է ներկայացրել զորամիավորման խնդիրները, հետպատերազմյան ծառայողական առօրյան ենթակա ստորաբաժանումներում, նախանշել առաջիկա անելիքները: Հակիրճ վերլուծվել են նաև արցախյան պատերազմում զորամիավորման ենթակա զորամասերին առաջադրված մարտական խնդիրների կատարման արդյունքները։
Զորամիավորման հրամանատարի տեղակալն անդրադարձել է նաև Սյունիքի մարզի Դավիթ Բեկ համայնքի ղեկավարի հայտարարությանը, թե սահմանի տվյալ հատվածը հսկում են միայն գյուղերից եկած կամավորները, վստահեցնելով, որ առաջնագծի տվյալ ուղղության ողջ երկայնքով տեղակայված ԶՈՒ անձնակազմը կատարում է իր առջև դրված խնդիրները։

The Minister of Defence of the Republic of Armenia visited the fifth military formation
10 December, 2020 17:26Deputy commander of the military formation in charge of moral and psychological support, Colonel Seryozha Stepanyan presented the problems of the military formation, post-war service routine in the subdivisions to the Minister of Defence and outlined the forthcoming activities. The results of the fulfillment of the combat tasks assigned to the military units subject to the military formation in the Artsakh war were also briefly analyzed.
The deputy commander of the military formation also touched upon the statement of the head of David Bek community of Syunik Province that the given part of the border is controlled only by the volunteers from the villages, assuring that the personnel of the Armed Forces deployed along the entire length of the given direction of the frontline is fulfilling the tasks set before it.