ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարին
27 Նոյեմբերի, 2020 20:02Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել խաղաղապահ զորախմբի արագ ծավալման և Լեռնային Ղարաբաղում խաղաղության հաստատման ու պահպանման ուղղությամբ իրականացված մեծածավալ աշխատանքների համար։
Հանդիպման ընթացքում պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը հատուկ շեշտադրել է գերիների վերադարձի, ինչպես նաև անհայտ կորածների որոնողական աշխատանքների անցկացման և զինծառայողների մարմինների փոխանակման գործընթացի կարևորությունը։ Նշվել է, որ այդ աշխատանքների արդյունավետ կազմակերպման համար Լեռնային Ղարաբաղում ձևավորվել է հատուկ շտաբ, որի կազմի մեջ է մտնում նաև ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչը։
Վաղարշակ Հարությունյանի խնդրանքով գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովը ներկայացրել է խաղաղապահ առաքելության իրականացման ընթացքը և իրավիճակը խաղաղապահ զորախմբի տեղակայման վայրերում։

The Minister of Defence of the Republic of Armenia received the Commander of the Russian peacekeeping contingent
27 November, 2020 20:02The Minister of Defence thanked for the rapid deployment of the peacekeeping contingent and large-scale activities carried out to establish and maintain peace in Nagorno-Karabakh.
During the meeting, Minister of Defence Vagharshak Harutyunyan emphasized the importance of returning captives, as well as conducting search operations for missing persons and exchanging the bodies of the servicemen. It was noted that a special headquarters was set up in Nagorno-Karabakh for the effective organization of those activities, which also includes the representative of the RA Ministry of Defence.
At the request of Vagharshak Harutyunyan, Lieutenant General Rustam Muradov presented the process of the peacekeeping mission being carried out and situation in the places of deployment of the peacekeeping contingent.