ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարին
27 Նոյեմբերի, 2020 20:02Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել խաղաղապահ զորախմբի արագ ծավալման և Լեռնային Ղարաբաղում խաղաղության հաստատման ու պահպանման ուղղությամբ իրականացված մեծածավալ աշխատանքների համար։
Հանդիպման ընթացքում պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը հատուկ շեշտադրել է գերիների վերադարձի, ինչպես նաև անհայտ կորածների որոնողական աշխատանքների անցկացման և զինծառայողների մարմինների փոխանակման գործընթացի կարևորությունը։ Նշվել է, որ այդ աշխատանքների արդյունավետ կազմակերպման համար Լեռնային Ղարաբաղում ձևավորվել է հատուկ շտաբ, որի կազմի մեջ է մտնում նաև ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչը։
Վաղարշակ Հարությունյանի խնդրանքով գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովը ներկայացրել է խաղաղապահ առաքելության իրականացման ընթացքը և իրավիճակը խաղաղապահ զորախմբի տեղակայման վայրերում։

Министр обороны РА принял командующего российским миротворческим контингентом
27 Ноября, 2020 20:0227 ноября министр обороны РА Вагаршак Арутюнян принял командующего дислоцированного в зоне нагорно-карабахского конфликта для контроля за режимом прекращения огня российским миротворческим контингентом генерал-лейтенанта Рустама Мурадова.
Руководитель оборонного ведомства поблагодарил за быстрое развертывание миротворческого контингента и проведенные масштабные работы по установлению и поддержанию мира в Нагорном Карабахе.
В ходе встречи министр обороны Вагаршак Арутюнян особо подчеркнул важность возвращения пленных, а также проведения поисковых работ пропавших без вести и процесса обмена телами военнослужащих. Было отмечено, что для эффективной организации этих работ в Нагорном Карабахе создан специальный штаб, в состав которого также входит представитель Министерства обороны РА.
По просьбе Вагаршака Арутюняна генерал-лейтенант Рустам Мурадов представил ход миротворческой миссии и ситуацию в местах дислокации миротворческого контингента.