9 Նոյեմբերի, 2020 11:52Արցախի պաշտպանության բանակից ստացված տեղեկատվության համաձայն` նոյեմբերի 8-ին և լույս 9-ի գիշերը ՊԲ ստորաբաժանումները պաշտպանողական մարտեր են վարել ճակատային գծի հարավ-արևելյան, հարավային և հարավ-արևմտյան ուղղություններում: Շուշի-Քարին տակ հատվածում ինտենսիվ մարտեր են ընթացել թշնամական հայտնաբերված խմբավորումների դեմ, որի արդյունքում վերջինս, կորցնելով մեծ քանակությամբ ուժեր, նահանջել է:
Յուրային զորքերը զբաղեցրել են առավել նպաստավոր բնագծեր: Նշված ժամանակահատվածում ճակատային գծի տարբեր ուղղություններում ոչնչացվել է թշնամական ուժերին պատկանող 1 տանկ, 4 միավոր ավտոտեխնիկա և 8 անօդաչու թռչող սարք: Հարավ-արևմտյան հատվածում ընթացող գործողությունների արդյունքում բանակային ստորաբաժանումները առգրավել են նաև թշնամական 1 տանկ և հրետանային միջոցներ: Մարտական գործողությունների վարման ամբողջ ընթացքում հակառակորդը շարունակել է ավիացիոն և հրթիռահրետանային հարվածներ հասցնել Արցախի Հանրապետության խաղաղ բնակավայրերին:
Առավոտյան ճակատային գծի բոլոր հիմնական ուղղություններով թշնամական ուժերի հարձակման փորձերը վերսկսվել են:

9 November, 2020 11:52
According to the information received from the Defence Army of Artsakh, on the night of November 8-9, the Defence Army units fought defensive battles in the southeastern, southern and southwestern directions of the frontline. The intensive battles took place in the Shushi-Qarin Tak sector against the detected enemy groups, as a result of which the latter, losing a large number of forces, retreated.
The Armenian troops occupied more favorable lines. During the mentioned period, 1 tank, 4 units of vehicles and 8 UAVs of the enemy forces were destroyed in the different directions of the frontline. As a result of the operations in the southwestern part, the army units confiscated 1 enemy tank and artillery assets. Throughout the combat operations, the opponent continued to target the peaceful settlements of the Republic of Artsakh delivering aviation, rocket and artillery strikes.
In the morning, the attempts of the enemy forces to attack resumed in all the main directions of the frontline.