9 Նոյեմբերի, 2020 11:52Արցախի պաշտպանության բանակից ստացված տեղեկատվության համաձայն` նոյեմբերի 8-ին և լույս 9-ի գիշերը ՊԲ ստորաբաժանումները պաշտպանողական մարտեր են վարել ճակատային գծի հարավ-արևելյան, հարավային և հարավ-արևմտյան ուղղություններում: Շուշի-Քարին տակ հատվածում ինտենսիվ մարտեր են ընթացել թշնամական հայտնաբերված խմբավորումների դեմ, որի արդյունքում վերջինս, կորցնելով մեծ քանակությամբ ուժեր, նահանջել է:
Յուրային զորքերը զբաղեցրել են առավել նպաստավոր բնագծեր: Նշված ժամանակահատվածում ճակատային գծի տարբեր ուղղություններում ոչնչացվել է թշնամական ուժերին պատկանող 1 տանկ, 4 միավոր ավտոտեխնիկա և 8 անօդաչու թռչող սարք: Հարավ-արևմտյան հատվածում ընթացող գործողությունների արդյունքում բանակային ստորաբաժանումները առգրավել են նաև թշնամական 1 տանկ և հրետանային միջոցներ: Մարտական գործողությունների վարման ամբողջ ընթացքում հակառակորդը շարունակել է ավիացիոն և հրթիռահրետանային հարվածներ հասցնել Արցախի Հանրապետության խաղաղ բնակավայրերին:
Առավոտյան ճակատային գծի բոլոր հիմնական ուղղություններով թշնամական ուժերի հարձակման փորձերը վերսկսվել են:

9 Ноября, 2020По информации, полученной от Армии обороны Арцаха, в ночь с 8 на 9 ноября подразделения Армии обороны вели оборонительные бои на юго-восточном, южном и юго-западном направлениях линии фронта. В районе Шуши-Карин так велись интенсивные бои с обнаруженными группировками противника, в результате чего последние, потеряв большое количество сил, отступили.
Наши войска заняли более благоприятные районы. За указанный период на разных направлениях линии фронта были уничтожены 1 танк, 4 единицы автотехники, 8 беспилотных летательных аппаратов, принадлежащие силам противника. В результате действий в юго-западной части армейские подразделения захватили 1 танк и артиллерийские средства противника. В ходе ведения боевых действий противник продолжал наносить авиационные и ракетно-артиллерийские удары по мирным населенным пунктам Республики Арцах.