7 Նոյեմբերի, 2020 11:39Բանակային ստորաբաժանումները հաջողությամբ կասեցրել են թշնամական ուժերի հարձակման բազմակի փորձերը՝ ոչնչացնելով մեծ քանակությամբ մարդկային ուժ: Նշված ժամանակահատվածում առանձնահատուկ արդյունավետությամբ աչքի են ընկել հատկապես ՊԲ հրետանային ստորաբաժանումները: Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում մնացել է անփոփոխ: Անփոփոխ է մնացել նաև մարտական գործողություններին զուգահեռ հանրապետության խաղաղ բնակավայրերը հրթիռահրետանային կրակով թիրախավորելու՝ թշնամական ուժերի մարտավարությունը: Հարավ-արևելյան և հարավային ուղղություններում յուրային ուժերի կողմից խոցվել է նաև թշնամական ուժերի անձնակազմ տեղափոխող 2 միավոր ավտոտեխնիկա և 4 ԱԹՍ:
Թշնամական ուժերի կողմից հարձակման փորձերը հիմնական ուղղություններում շարունակվում են: ՊԲ ստորաբաժանումներն անհրաժեշտ միջոցառումներ են իրականացնում դրանց կասեցման, հակառակորդի խմբավորումների հայտնաբերման և կրակային խոցման ուղղությամբ:

7 Ноября, 2020 11:39
Согласно информации, полученной от Армии обороны Арцаха, в ночь с 6 на 7 ноября боевые действия продолжились на всех основных направлениях линии фронта. Наиболее упорные и ожесточенные бои развернулись в районе Шуши-Карин так.
Армейские подразделения успешно отразили многочисленные попытки атаки вражеских войск, уничтожив большое количество живой силы. В этот период особой эффективностью отличились артиллерийские подразделения Армии обороны. Оперативно-тактическая обстановка на всех направлениях линии фронта не изменилась. Неизменной осталась также тактика вражеских войск по поражению ракетно-артиллерийским огнем мирных населенных пунктов республики параллельно с боевыми действиями. На юго-восточном и южном направлениях собственными силами были поражены 2 единицы автотехники, перевозившие личный состав войск противника и 4 БПЛА.
Попытки противника продолжить атаки на основных направлениях продолжаются. Подразделения Армии обороны принимают необходимые меры для их пресечения, обнаружения группировок противника и их поражения.