6 Նոյեմբերի, 2020 11:11Արցախի պաշտպանության բանակից ստացված տեղեկատվության համաձայն` նոյեմբերի 5-ին և լույս 6-ի գիշերը ռազմաճակատի բոլոր հիմնական ուղղություններում մարտական գործողությունները շարունակվել են: ՊԲ ստորաբաժանումները պաշտպանողական արդյունավետ մարտեր են վարել և թշնամական ուժերին ռազմատեխնիկական ու մարդկային մեծաթիվ կորուստներ պատճառել արևելյան, հարավային ու հարավ-արևմտյան հատվածներում:
Շուշիի ուղղությամբ թշնամական գրոհային խմբերի բազմակի հարձակման փորձերը նույնպես կասեցվել են: Հակառակորդը լուրջ կորուստներ է կրել նաև հարավ-արևմտյան՝ Բերձորի հատվածում:
Ամբողջ օրվա ընթացքում հակառակորդը հրթիռահետանային հարվածներ է հասցրել նաև Արցախի խաղաղ բնակավայրերին ու քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին: Քաղաքացիական բնակչության շրջանում կան տուժածներ:
Հարձակողական գործողությունները թշնամական ուժերի կողմից ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում շարունակվում են: Բանակային ստորաբաժանումները լիարժեք կերպով վերահսկում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը և քայլեր ձեռնարկում թշնամական ուժերի հետագա հայտնաբերման և կրակային խոցման ուղղությամբ:

6 Ноября, 2020 11:11
По информации, полученной от Армии обороны Арцаха, в ночь с 5 на 6 ноября боевые действия продолжились на всех основных направлениях фронта. Подразделения Армии обороны вели эффективные оборонительные бои и нанесли тяжелые военно-технические потери и потери живой силы противнику на восточном, южном и юго-западном направлении.
Были пресечены и многократные попытки штурмовых группировок противника атаковать Шуши. Противник понес серьезные потери в юго-западной части – в Бердзоре.
В течении всего дня противник также наносил ракетно-артиллерийские удары по мирным населенным пунктам и объектам гражданской инфраструктуры Арцаха. Есть жертвы среди мирного населения.
Наступательные действия противника продолжаются на всех направлениях линии фронта. Армейские подразделения полностью контролируют оперативно-тактическую обстановку, принимают меры по дальнейшему обнаружению и поражению сил противника.