ՀՀ-ում ԻԻՀ դեսպանության ռազմական կցորդն այցելել է պաշտպանության նախարարություն
16 Հոկտեմբերի, 2020Հոկտեմբերի 16-ին ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային համագործակցության գլխավոր վարչության պետ Լևոն Այվազյանը հանդիպել է ՀՀ-ում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանության ռազմական կցորդ գնդապետ Բահման Սադեղինի հետ:
Լևոն Այվազյանը տեղեկացրել է, որ, չնայած հայկական կողմի բազմաթիվ հորդորներին. Ադրբեջանի զինված ուժերը շարունակում են կուտակումները և գործողությունների իրականացումը ԻԻՀ սահմանի երկայնքով` այդպիսով պատսպարվելով պետական սահմանով: Իրանական կողմին ևս մեկ անգամ ներկայացվել է Ադրբեջանի ԶՈւ գործողությունների` Իրանի հետ սահմանից անվտանգ հեռավորության վրա տեղափոխելու անհրաժեշտությունը:
Արցախի պաշտպանության բանակի անունից փոխանցվել է, որ նշված հատվածում իրավիճակի անփոփոխ մնալու դեպքում, ՊԲ-ն իրեն իրավունք է վերապահում կործանիչ հարվածներ հասցնել տվյալ հատվածում գտնվող Ադրբեջանի զինված ուժերին, որի հետևանքների ողջ պատասխանատվությունը կրելու է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը:

The Military Attaché of the Embassy of the Islamic Republic of Iran to the Republic of Armenia visited the Ministry of Defence
16 October, 2020 14:54Levon Ayvazyan informed that, in spite of several calls made by the Armenian side, the Armed Forces of Azerbaijan continue to accumulate forces and carry out operations along the length of the border of the Islamic Republic of Iran, thus taking shelter at the state border. Levon Ayvazyan reiterated the need to move the operations of the Armed Forces of Azerbaijan at a safe distance from the border with Iran.
On behalf of the Defence Army of Artsakh, it was reported that in case the situation in the mentioned sector remains unchanged, the Defence Army reserves the right to carry out devastating strikes against the Azerbaijani Armed Forces in the given sector and the military-political leadership of Azerbaijan will bear the entire responsibility for the consequences.