ՀՀ-ում ԻԻՀ դեսպանության ռազմական կցորդն այցելել է պաշտպանության նախարարություն
16 Հոկտեմբերի, 2020Հոկտեմբերի 16-ին ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային համագործակցության գլխավոր վարչության պետ Լևոն Այվազյանը հանդիպել է ՀՀ-ում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանության ռազմական կցորդ գնդապետ Բահման Սադեղինի հետ:
Լևոն Այվազյանը տեղեկացրել է, որ, չնայած հայկական կողմի բազմաթիվ հորդորներին. Ադրբեջանի զինված ուժերը շարունակում են կուտակումները և գործողությունների իրականացումը ԻԻՀ սահմանի երկայնքով` այդպիսով պատսպարվելով պետական սահմանով: Իրանական կողմին ևս մեկ անգամ ներկայացվել է Ադրբեջանի ԶՈւ գործողությունների` Իրանի հետ սահմանից անվտանգ հեռավորության վրա տեղափոխելու անհրաժեշտությունը:
Արցախի պաշտպանության բանակի անունից փոխանցվել է, որ նշված հատվածում իրավիճակի անփոփոխ մնալու դեպքում, ՊԲ-ն իրեն իրավունք է վերապահում կործանիչ հարվածներ հասցնել տվյալ հատվածում գտնվող Ադրբեջանի զինված ուժերին, որի հետևանքների ողջ պատասխանատվությունը կրելու է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը:

Военный атташе посольства ИРИ в РА посетил министерство обороны
16 Октября, 2020 14:5416 октября начальник Главного управления оборонной политики и международного сотрудничества МО РА Левон Айвазян встретился с военным атташе посольства Исламской Республики Иран в РА полковником Бахманом Садегиным.
Левон Айвазян сообщил, что несмотря на многочисленные призывы армянской стороны, вооруженные силы Азербайджана продолжают скопления и проведение операций вдоль границы с Исламской Республики Иран, тем самым прикрываясь государственной границей. Иранской стороне в очередной раз была представлена необходимость перенести действия вооруженных сил Азербайджана на безопасное расстояние от границы с Ираном.
От имени армии обороны Арцаха было передано, что в случае, если ситуация в указанном участке не изменится, армия обороны оставляет за собой право нанести разрушительные удары по вооруженным силам Азербайджана, находящимся в этом участке, всю ответственность последствий которых будет нести военно-политическое руководство Азербайджана.